Patiko? Pasidalinkite!

Kartu su visa savo komanda traukiuosi iš Darbo partijos ir Darbo partijos frakcijos Seime, nes ji negerbia savo narių ir net nesiteikia informuoti nei žodžiu, nei raštu apie kreipimąsi į Etikos ir procedūrų komisiją. Visa tai sužinojau tik iš „Delfi“ žurnalistų, vadinasi, buvusi kolegė Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė juos informavo, o manęs – ne! Frakcijos seniūnas Seime Viktoras Fiodorovas nuėjo dar toliau ir panoro kuo greičiau nuo manęs apsivalyti.

Kartu su komanda dirbome aktyviai žmonėms, bet tapome nereikalingi. Ateidami tikėjomės vertybinių partijos permainų ir atsinaujinimo. Tai neįvyko. Frakcijoje Seime buvo nueita priešpriešos ir politinių intrigų keliu, nes patyčios, necenzūriniai keiksmai ir kolegų žeminimas frakcijoje tapo nuolatiniu dabartinio frakcijos seniūno vadovavimo bruožu.

Žema iškraipyti kreipimesi mano žodžius ir pulti tokiu sunkiu Lietuvai metu. Visi žino, kad esu prieš visus karus, nes jie atneša mirtį, skausmą ir sugriovimus. Esu su kenčiančiais žmonėmis Ukrainoje ir meldžiuosi, kad viskas kuo greičiau baigtųsi ir įsivyrautų taika. To nenorėti ir norėti karo ar žudyti žmones gali tik psichiškai nestabilūs asmenys. Raginu kuo labiau padėti nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams. Daug metų dirbau kaip geopolitikos ir tarptautinių santykių ekspertas.

Tad dabar dirbti su žmonėmis, kurie ne tik nesuvokia egzistenciškai Lietuvai svarbios geopolitinės įvykių analizės, užsienio politikos peripetijų, karo žalos visai Europai ir platesnio vaizdo – nematau prasmės. Deja, nesutarimų Darbo partijos frakcijoje kildavo ir dėl išsiskiriančių nuomonių vertybiniais klausimais: tos pačios lyties asmenų partnerystės įstatymo, Stambulo konvencijos, visų rūšių narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, požiūrio į alkoholio prekybos draudimus ir kt.

Esu dėkingas už gražų bendrą darbą Aidui Gedvilui, prof. Vigilijui Juknai, Vaidai Giraitytei, Artūrui Skardžiui ir Valentinui Bukauskui, kurie padėjo kartu apginti daug Lietuvos žmonėms svarbių ir vertybinių klausimų Seime. Linkiu sėkmės partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui ir visiems partiečiams, su kuriais sekėsi dirbti darniai, kaip komandai. Išskirtinė mano padėka visiems Kauno skyriaus nariams, su kuriais darniai dirbome daugiau nei dvejus metus.

Seimo narys

Mindaugas Puidokas


Patiko? Pasidalinkite!