Patiko? Pasidalinkite!

Kauno apylinkės teisme trečiadienio popietę prasidėjo posėdžiai, dėl trijų vaikų pagrobimu įtariamiems šio miesto gyventojams, 41 metų Mindaugui Vilčinskui ir jo 39 metų žmonai Ingai Vilčinskienei. Kaip pranešė vyriausiasis Kauno apygardos prokuroras Darius Valkavičius, juos prašyta suimti dviem mėnesiams.

Vėliau, apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis baigiantis darbo dienai pranešė, jog M. Vilčinską nuspręsta suimti mėnesiui, o jo sutuoktinę – 9 dienoms.

Pagal sukauptus duomenys manoma, jog motinos vaidmuo galėjo būti antraeilis, todėl jai skirtas trumpesnis suėmimo terminas.

Taip pat įvertinta aplinkybė, jog jie bandė bėgti į Baltarusiją, kuri nepriklauso Europos Sąjungai ir kurioje abiejų įtariamųjų perdavimo Lietuvai procesas būtų itin kompolikuotas. Jei prokuratūra įžvelgs pagrindą, suėmimo terminus tėvams gali būti paprašyta pratęsti.

„Aplinkybės yra pakankamai aiškios. Jie neneigia savo kaltės. Jie sako, kad tai jų vaikai ir jie nematė kito sprendimo būdo, o teisinėmis priemonėmis nepasinaudojo“, – kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros prokurorė G. Kaupė. Prokurorė taip pat aiškino, jog įtariamieji neneigia, kad planavo kirsti Lietuvos sieną ir vykti į Baltarusiją.

Prokurorė dar pridūrė, jog įtariamieji prašė neskirti suėmimo, o paskirti kitas kardomąsias priemones. „Jie argumentavo, kad jų tikslas yra vaikai, kad jie nori juos susigrąžinti, kad gyvens ir laikysis įstatymų. Apie mokyklą nieko nesakė. Bet teigė, jog dės visas pastangas, jog vaikai grįžtų pas juos gyventi“, – kalbėjo prokurorė G. Kaupė.

Antradienio vidurdienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Puškų užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą Ignalinos rajone prie Kačergiškės kaimo, sustabdė patikrinti automobilį „Ford Focus“ su vokiškais registracijos numeriais.

Fordą vairavęs vyras, paprašytas pateikti dokumentus, į pasieniečius prabilo vokiečių kalba ir pateikė 5 asmenų dokumentus. VSAT pareigūnams tikrinant dokumentus duomenų bazėje, paaiškėjo, kad jie yra netikri. Tuo metu, supratęs pasieniečių įtarimą, automobilį vairavęs vyras dideliu greičiu pajudėjo iš vietos ir spruko link valstybės sienos. Į įvykį žaibiškai sureagavę pasieniečiai bėglius ėmė vytis ir maždaug už kilometro, prie pat valstybės sienos, jie buvo sulaikyti. Sprukusiam automobiliui kelią pastojo fizinis barjeras ir pelkė, kurioje mašina įklimpo.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!