Patiko? Pasidalinkite!

Džo Baidenas nori dalį Ukrainai pažadėtų pinigų perduoti Taivanui. Baltieji rūmai prašys Kongreso finansuoti ginklus Taivanui iš papildomo Ukrainai skirto biudžeto, kad būtų paspartintas ginklų pristatymas į šalį, didėjant Kinijos grėsmei.

Laikraštis „Financial Times“ praneša, kad Biudžeto biuras į papildomą prašymą įtrauks finansavimą Taivanui kaip dalį pastangų paspartinti ginklų tiekimą. Straipsnyje teigiama, kad jei Kongresas priims šį sprendimą, Taivanas pirmą kartą gaus ginklų per JAV mokesčių mokėtojų finansuojamą sistemą, vadinamą „užsienio kariniu finansavimu“.

Galimas balsavimas Kongrese dėl papildomo biudžeto, kuriame daugiausia dėmesio bus skiriama naujai karinei pagalbai Ukrainai, bus pirmasis paramos Kijevui dabartiniame Kongrese išbandymas. Baltieji rūmai atsisakė komentuoti ar atskleisti išsamią informaciją apie tai, kiek pinigų bus prašoma skirti Taivanui.

Galimas Kongreso balsavimas dėl papildomo biudžeto, kuriame daugiausia dėmesio būtų skiriama naujai karinei pagalbai Ukrainai, būtų pirmasis paramos Kijevui dabartiniame Kongrese išbandymas. Kinijos ambasada Vašingtone pareiškė, kad Kinija „griežtai prieštarauja JAV kariniams ryšiams su Taivanu ir ginklų perdavimui Taivanui“.

FT inf.


Patiko? Pasidalinkite!