Patiko? Pasidalinkite!

Delsimas

Jums neatrodo, kad mes pernelyg daug galvojame? Visą laiką svarstome, sveriame galimybes, mąstome apie tai „o ką, jeigu?“, „o ką, jei staiga?“ Vietoje to kad imtume ir padarytume. Vietoje to, kad žengtume reikiama kryptimi, mes viską stengiamės apskaičiuoti, prognozuojame, bandome numatyti.

O tuo tarpu viskas, ką reikėtų padaryti – tai nužingsniuoti tiek toli, kiek šiuo metu matosi į priekį, o kai iki ten nueisime, galėsime žengti dar toliau.

Toli siekiantys planai – tai visiškai nereikalingi ir apgaulingi lūkesčiai. Vis tiek viskas bus kitaip, negu suplanavome. Kodėl gi neatsikračius baimių ir nepasikliovus gyvenimu? Gyvenimas galiausiai visada parodo paprasčiausią ir trumpiausią kelią į tikslą. Ir tokiu atveju viskas susiveda į štai tokį paprastą veiksmų planą:

  • Numatyti paskirties punktą – suformuluoti aiškų tikslą;
  • Pasikliauti gyvenimu – nusiteikti, kad viskas bus taip, kaip turi būti;
  • Pradėti veikti, atidžiai stebint ženklus, kuriuos mums siunčia gyvenimas.

Kaltinimai

Įprotis kaltinti dėl savo nesėkmių viską ir visus aplinkui, bet tik ne save – dar viena kliūtis pakeliui į asmenybės augimą. Žmonės, kuriems nepasisekė gyvenime, visada turi paruošę ilgiausią sąrašą priežasčių, kodėl jie atsidūrė ten, kur atsidūrė. Jiems žymiai lengviau ieškoti problemų priežasčių išoriniame pasaulyje, negu savo viduje.

Tačiau mes esame ten, kur esame tik dėl to, kad norime čia būti.

Niekas negali priversti mūsų jaustis sergančiais, skurdžiais ar nelaimingais be mūsų pačių sutikimo. Manau, kad nuoskaudos, nusivylimai ar savęs gailėjimas, visgi, ne tie dalykai, kurių jums reikia iš gyvenimo.

Kelias į laisvę eina per atsakomybę, štai dėl ko tiek daug žmonių tos laisvės bijo. Liautis kaltinti kitus dėl savo bėdų reiškia prisiimti visišką atsakomybę už visus gyvenime vykstančius įvykius.

Tai kardinaliu būdu viską pakeičia. Jūs nustojate būti aplinkybių auka ir tampate gyvenimo šeimininku, patys stojate už jo vairo, o tai leidžia aiškiau viską suvokti ir prideda energijos. Jus palieka visos baimės dėl ateities, kadangi jūs pats dabar kuriate savo ateitį. Ir jums daugiau nebeteks niekam dėl nieko teisintis.

Pasiteisinimai

Mūsų pasiteisinimai byloja apie tai, kad jaučiamės kažkuo nusikaltę. Pasiteisinimai glaudžiai susiję su kaltinimais. Tai trečiasis asmenybės augimo stabdis. Kai darote viską, ką tik galite, jums nėra dėl ko teisintis.

Jei vis dar manote, kad gimėte ne tuo laiku ir ne toje vietoje, laikas pradėti ieškoti ne priežasčių, o galimybių. Niekas nepasikeis iki to laiko, kol jūs patys nepasikeisite.

Kiekviename iš mūsų slypi neišsenkantis galimybių šaltinis, tačiau neteisingi įsitikinimai ir permainų baimė verčia tas galimybes pamiršti. Viduje mes turime atramos tašką, kuris padės tapti tuo, kuo norime tapti.

Kai tik suvoksite savo vidinę galią, teisintis daugiau nebekils noro. Jūs paprasčiausiai žinosite, kad esate pajėgus viską pakeisti ir gauti, ko esate vertas. Ir tegu svarbiausiu jūsų klausimu tampa ne „Ką galiu su tuo padaryti?“, o „Kaip aš galiu tai padaryti?“

Atsibudote kiekvieną rytą – ir ženkite į priekį, link savo svajonių ir tikslų, niekada nesustodami.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!