Patiko? Pasidalinkite!

2018m. gegužės 18 d. grupė piliečių organizavo mitingą, kurio tikslas – pareikalauti Prezidentės atsistatydinimo. Renginyje kalbėjo apie dešimt kalbėtojų, kurių pagrindinė mintis buvo – prezidentės apkalta, arba savanoriškas jos atsistatydinimas. Bene ryškiausiai kalbėjo Kristoferis Voiška ir Žilvinas Razminas.

Pagrindinis Kristoferio Voiškos pasisakymo motyvas: dėl visų bėdų Lietuvoje kalti buržujai (oligarchinė sistema), kurie nuskurdino Lietuvos žmones, o tokiai sistemai ir tarnauja Prezidentė, todėl ji dėl to taip pat kalta. Kol tokia sistema egzistuos – iš Lietuvos bėgs žmonės. Vienintelis vaistas nuo šios chroniškos ligos – vienytis „runkeliams” ir keisti sistemą. Žilvinas Razminas – vienas iš politinių kalinių, neseniai nuteistas realia bausme „už pasisakymus prieš NATO ir prieš eurą”, už raginimus „neteisėtomis priemonėmis” pakeisti Lietuvos politinę santvarką . Mitinge Žilvinas Razminas pasakė tą patį, ką kartoja nuolat – kad Lietuva okupuota, ir šaliai reikia socialistinės revoliucijos.

Beje, disidento nuosprendis jo politinėje byloje buvo lygtinis. Pagal iškreiptą Lietuvos teisėsaugos logiką, šiam piliečiui turėtų būti pritaikyta reali laisvės atėmimo bausmė, nes jo pasisakymas niekuo nesiskyrė nuo tų, už kuriuos prieš kelis mėnesius ir buvo nuteistas.


Patiko? Pasidalinkite!