Naujas ambicingas tyrimas rodo, kad žmonija su anglies dioksido emisijomis gali gana nesudėtingai susidoroti ir tam nereikia sudėtingų technologijų, kažkokių „proveržių“. Viskas gana paprasta… na, beveik.
Mokslininkai teigia, kad Žemėje yra užtektinai laisvos vietos, kurioje galima būtų pasodinti 1,2 trilijonus vienetų medžių ir tokio skaičiaus užtektų, kad jie sugertų didesnį kiekį CO2 emisijų, nei žmonija išmeta.
Remiantis „ETH Zurich“ (Šveicarijos federalinio technologijų instituto) mokslininku Thomas’u Crowther’iu, medžiai yra „galingiausias mūsų ginklas kovojant su klimato kaita“.
Crowther’is „The Independent“ teigė, kad naujoji analizė rodo, jog pasaulinis medžių sodinimas duotų didesnį poveikį planetos aplinkos gerėjimui, nei vėjo jėgainių statymas ar perėjimas prie vegetariškos mitybos.
Jis taip pat teigia, kad toks kiekis medžių leistų žmonijai pamiršti CO2 emisijų problemas dešimtmečiams. „Dabar 3 trilijonuose medžių yra sukaupta 400 gigatonų [anglies] ir jei šį medžių kiekį padidintume dar vienu trilijonu, jie iš atmosferos sugertų šimtus gigatonų teršalų – mažiausiai tokį kiekį, kokį per dešimt metų išmetame į atmosferą“, – sakė Crowther’is.
Skirtingai nuo aukštųjų technologijų sprendimų, susijusių su klimato kaita, kaip pavyzdžiui: anglies surinkimo sistemos, Crowther’is įsitikinęs, kad medžių sodinimas yra gražus tuo, kad tai gali daryti bet kas.
„Tai gražus dalykas, nes visi gali į tai įsitraukti“, – sakė Crowther’is. „Medžiai, tiesiogine to žodžio prasme, padaro žmones laimingesnius miesto aplinkoje, pagerina oro kokybę, vandens ir maisto kokybę, tampa ekosistemų pagrindu. Tai yra toks lengvas ir apčiuopiamas dalykas.“
pirmiausia reikia nustoti kirsti medzius.
o tokios “mokslininku” isvados, tik parodo kad zemo intelekto mokslininkas, arba tycia yra nukreipiama demesys nuo esmines problemos. kitas dalykas, vyksta ne “klimato kaita”, o “klimato katastrofa, klimato tersimas, klimato ekocidas” ir taip toliau. uz visa tarsa tiesiogiai yra atsakingos labiausiai tersiancios korporacijos. kurios tokiais pavadinimais kaip “klimato kaita” ir “klimato atsilimas”, visa savo veiklos atsakomybe bando perkelti paprastiems zmonems ant peciu. aisku visi turime rupintis. bet supraskime, kad prisodinus milijarda medziu – toliau bus tersiama gamta, ir toliau vyks klimato kaina. tai ka tada? toliau dar milijarda medziu sodinsim? o jei tuoj iskirs visus senus medzius? tai su jaunuolynais apsisodine busim? kurie oro visai negamina? ir toliau tarsoj gyvensim? ir toliau sodinsim jaunuolynus? atsiprasau, bet tokioj logikoj – as matau logikos klaidas.
Socialinė sistema pagrįsta kapitalizmu, niekuomet nesiims projektu, kur reikia išleisti daug pinigo, o pelno čia ir dabar nėra. Tuo “užkrečiama” visuomenė ir dauguma žmonių mąsto taip pat, kaip jų vergvaldžiai. Tik vienetai bando daryti taip kaip reikia, bet tai lašas jūroje ir jie visuomenėje yra atstumtieji.
Niekas nedarys paprastai, nes tai neprogresyvu, iš to negalima daryti biznio… Čia kaip tame sename anekdote. Amerikiečiai išleido milijoną dolerių, kad sukurti tušinuką, skirtą rašyti kosmose nesvarumo sąlygomis, o rusai neišleido nė rublio, nes rašo paprastu pieštuku…