Patiko? Pasidalinkite!

Po to kai Stasys Jakeliūnas konservatorius (nors reliai jie visiškai nėra konservatoriai) pavadino “moralainių debilų sąjunga”, gintis viešai puolė beveik visi konservatoriai. Gynėsi Irena Degutienė ir kiti, bet įdomiausiai tai atliko Kęstutis Masiulis.

Kęstutis rėžė penktadienio politinę homiliją:

Žmonės nori moraliai švarių politikų. Tačiau keliami moralės standartai skiriasi, kaip skiriasi ir maraliniai politikų elgesio pagrindai. Matau kelis labai skirtingus politinio elgesio etikos tipus:

  1. Teisuoliai – amžini niurzgliai opozicionieriai (Terleckas, Radžvilas). Jiems visi kiti yra blogi, sprendimai kvaili, progreso nėra, bet jie žino tikrąjį teisingo kelio receptą.
  2. Serfinguotojai. Moralė jiems absoliučiai reliatyvi – svarbu koks režimas bebūtų gebėti būti valdžioje, laiku pakeisti partiją ir senus įsitikinimus, pagauti naują bangą. Tokių rasime kiekvienoje partijoje.
  3. Etikečių klijuotojai. Jiems geri yra tie sprendimai, kuriuos daro tinkamas etiketės turintys politikai. Vieniems neklystančiu etalonu gali būti Paksas, kitiems Landsbergis, tretiems – Juozaitis ir t.t. Tačiau „blogos mosties“ politiko veiksmuose jie nematys pozityvo. Ši etika yra urvo genties tipažas.
  4. Kreatyvieji. Besistengiantys dirbti tiek produktyviai, kiek geba, kuriantys save ir savo kompetenciją. Bet ir nebijantys suklysti ir iš klaidų pasimokyti, žinantys savo ribas. Man tokia yra Grybauskaitės, Šimonytė, Kubilius, gal ir Zuokas.
  5. Pasimetėliai – politikos vienadieniai. Įšoko kuriam laikui į politikos traukinį, norėdami pažibėti, bet taip ir nesuformavo nei savo asmenybinio kredo, nei svarbių šiam darbui kompetencijų. Seime kas rinkimai pasikeičia 60proc. politikų…
  6. Narcizai. Puidokas, Gražulis, Puteikis.
  7. Maldeikienė. Niekur ją neįtalpinu. (Greičiausiai nesitalpina, nes Maldeikienė palaiko Šimonytę)

Šiai homilijai atsirado ir prieštaraujančių, kuriems Kęstutis viską sudėliojo pagal savo praktiką:

Justas Butkus: Būtų gerai iš principo (moralinio) daugiau dviejų kadencijų nesitrinti (Jūs vadinate dirbti) seime, nes nei šis, nei tas matyti tuos pačius tiek metų, kad ir koks puikus politikas. Ar pritariate?

Kęstutis Masiulis: Kategoriškai nepritariu. Politikos amato niekur neišmoksi. Pirmoje kadencijoje ir yra mokomasi. Toliau profesionalumas gali pradėti nešti vaisių. Visi senbūviai yra šios srities geresni profesionalai. Daugelis kvailysčių kyla dėl išmanymo stokos.

Įdomiausia yra tai, kad Kęstutis Masiulis nesuteikia jokių šansų jaunajai kartai tapti politikais, nes politiko amato, pasak Masiulio niekur kitur neišmoksi, tik Seime. Mokymaisi universitetuose, tėra viso labo tuščias laiko švaistymas.

Visi tie, kurie Seime yra pirmą kadenciją pagal Kęstutį, tėra besimokantys, antroje ir tolimesnėse kadencijoje tampama tikrais profesionalais.

Tad visi norintys įgauti politiko amato, pirmyn į Seimą!

Apie Kęstučio minimus atneštus vaisius nerašėme, nes nesupratome, kas tai per vaisiai.

Tai tiek šiam kartui, apie moraliniais debilais nenorinčius būti profesionalus.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!