Patiko? Pasidalinkite!

Neretai gatvėse vyrai šaiposi matydami moterį prie vairo ar net keikiasi. Ir visai be reikalo. Sprendžiant pagal mokslinių tyrimų rezultatus, moterys vairuoja geriau, tačiau vyrų prie vairo keliuose vis dar būna daugiau, bet jų vairavimo manieros skiriasi.

Ką apie tai byloja mokslas?

Britų mokslininkai

Britų mokslininkai peržiūrėjo kelerių metų vaizdo kamerų įrašus. Tos kameros filmavo eismo įvykius vienoje Londono centro sankryžoje.

Išanalizavę įvairias situacijas, kurios susiklostydavo kelyje, mokslininkai nustatė, kad moterys vairuodamos orientuojasi geriau už vyrus. Jos surinko 23,6 vertinimo balo iš 30, o vyrai – tik 19,8.

Pavyzdžiui, tik 4 proc. moterų prisiartina per arti prie priekyje važiuojančio automobilio, kai saugios distancijos reikalavimų nepaiso net 27 proc. vyrų. Be to, moterys dvigubai atidžiau stabdo prie šviesoforo ir išvengia ekstremalių stabdymų.

Moterys sukuria mažiau pavojingų situacijų kitiems automobiliams, dažniau pasitikslina pažvelgdamos į tolimojo ir šoninio vaizdo veidrodėlius ir net telefonu kalbasi mažiau moterų nei vyrų.

Vyrai 14 kartų dažniau nubrozdina kitus automobilius. Moterys turi tik vieną akivaizdų trūkumą – jos per smarkiai nupjauna kampą darydamos posūkius, o vyrai taip elgiasi retai.

Amerikiečių mokslininkai

Tomas Vanderbiltas, knygos „Eismas. Elgsenos psichologija keliuose“ autorius, tvirtina, kad vyrai kur kas dažniau rizikuoja vairuodami.

Apskritai vyrai keliuose nebūna labai atsargūs, dažnai važiuoja dideliu greičiu, priartėja prie kitų automobilių labiau už moteris, rečiau prisisega saugos diržus ir net kartais važinėja apgirtę.

Vyrai 25 proc. dažniau būna kalti dėl eismo įvykių ir tris kartus dažniau patenka į avarijas dėl savo agresyvaus vairavimo. Kaip tvirtina amerikiečių psichologai, vairuojančioms moterims kliudo stereotipas, kad jos yra silpnesnės už vyrus.

Tai verčia jas dažnai perimti iš vyrų jų vairavimo stilių, tada skirtumas tarp lyčių pasidaro beveik nepastebimas.

Kinų mokslininkai

Ekspertai iš Kinijos moterų universiteto tvirtina, kad prasta vairuojančių moterų reputacija yra tik neigiamo vyrų požiūrio į jas rezultatas. Prie to prisideda ir žiniasklaida, kuri stengiasi pirmiausia parodyti tuos eismo įvykius, kuriuose įsipainiojusios moterys, kad patrauktų didesnį žiūrovų ir skaitytojų dėmesį.

Dažniausiai ignoruojamas faktas, kad Kinijoje daugiausia rimtų avarijų padaro nekompetentingi ar įžūlūs vyrai.

Nors vyrai geriau orientuojasi erdvėje, moterys būna kur kas dėmesingesnės smulkmenoms ir geriau jas įsimena.

Rusijos automobilių inspektoriai

Kaliningrado automobilių inspekcija paskelbė, kad pagal jų surinktus duomenis moterys rečiau patenka į avarijas. Jie įsitikinę, kad vairavimo kokybei turi įtakos asmeninės ir psichinės vairuotojų savybės, taip pat regėjimo ypatumai. Moterys sumoka mažiau baudų dėl viršyto greičio, važiavimo per raudoną šviesą ir kitus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Žemaitijos mokslininkai šioje vietoje nesutinka su pasaulio mokslininkais

Žemaitijos mokslininkai nustatė, kad prieš tai mokslininkai klydo.

Štai kodėl moterys nepapuola į auto įvykius, todėl, kad moterys neviršija greičio. Šioje vietoje Žemaitijos mokslininkai ištyrė, kad moterys yra labai atsargios, tai turbūt yra vienintelis privalumas, kuris gali vyrą išvesti iš proto.

Parengta pagal alfa.lt ir “Žemaitijos mokslininkų” informaciją

 


Patiko? Pasidalinkite!