Patiko? Pasidalinkite!

Neseniai teko stebėti, kaip pagyvenęs vilnietis bandė susimokėti už elektrą. Paskambino ir paklausė už kiek mėnesių skolingas.

Kur tau! Žmogui buvo išaiškinta, kad tai – privati informacija; reikia parašyti pareiškimą ir atvežti jį į Naująją Vilnią. Jokie prašymai nepadėjo – nei asmens kodas, nei elektros abonemento numeris, nei maldavimai aiškinant, kad žmogus pats nepaeina ir fiziškai negali nuvežti pažymos iš Lazdynų į Naująją Vilnią.

Naujoji privačių duomenų apsaugos tvarka visame savo grožyje! Pilnas ir galutinis valdininkų triumfas – praktiškai jie gali daryti su mumis ką tik nori, mes netgi nesužinosime!

Dabar valdžiažmogiai gali visiškai saugiai iš mūsų tyčiotis, netgi nužudyti kada užsinorėję.

Neseniai netikėtai numirė man artimas žmogus, mano bendraamžis. Blogai pasijuto, prasidėjo gelta – iškvietė „Greitąją pagalbą“, kuri nuvežė į ligoninę Antakalnyje, širdies ligų skyrių. Kai vakare artimieji nuėjo aplankyti – paaiškėjo, kad joks gydytojas dar nebuvo priėjęs.

Jei žmogus neturi artimų giminių, mūsų šalį terorizuojantys iškrypėliai juodomis suknelėmis, baltais chalatais ar žaliais užpakaliais dabar praktiškai gali jį nužudyti nieko nebebijodami.

Naktį žmogui pasidarė visai bloga, ir jis pradėjo skambinti pagalbos mygtuku. Niekas neatėjo.

Praradus sąmonę, ką nors iškviesti beviltiškai bandė palatos kaimynai – nuo 3 valandos nakties iki 5 niekas neatėjo, ir žmogus numirė ligoninėje taip ir nesulaukęs pagalbos.

Norėčiau sužinoti: kas atsitiko, kas kaltas ir kokia atsakomybė laukia kaltųjų (nors neabejoju, kad „kaltų“ ir šį kartą nebus), kodėl gelta susirgęs ligonis buvo paguldytas į širdies ligų skyrių. Tačiau nieko negaliu – nesu to žmogaus giminaitis, todėl visiškai nieko negaliu padaryti.

Panašiomis aplinkybėmis buvo nužudyta Skaista Rakauskienė. Ją ilgus metus gynę žmonės tesužinojo, kad Skaista „numirė“. Daugiau nieko – netgi nežino kur palaidota.

Nenumaldomai didėjant mūsų duomenų „saugumui“, valdžiažmogiai vis lengviau gali jais naudotis. Mokesčių inspektoriai ir pan. gali kada tik užsinorėję skaitinėti mūsų bankų sąskaitas; prokurorai, teisėjai ir pan. linksmai klausosi mūsų telefono pokalbių, skaitinėja mūsų ligų istorijas, Darbo biržos, Sodros informaciją ir sužino apie mus viską ką tik užsinorėję.

Jei žmogus neturi artimų giminių, mūsų šalį terorizuojantys iškrypėliai juodomis suknelėmis, baltais chalatais ar žaliais užpakaliais dabar praktiškai gali jį nužudyti nieko nebebijodami. Visa informacija apie auką bus „privati“ – ją sužinoti galės tik jie patys!

Giedrius Šarkanas


Patiko? Pasidalinkite!