Patiko? Pasidalinkite!

Netoli Minsko esančiame Mačiuliškių aerodrome sekmadienio rytą pasigirdo du sprogimai. Baltarusijos opozicijos teigimu, tai buvo baltarusių partizanų darbas.

„Šiandieninė Baltarusijos partizanų ataka prieš Rusijos tolimojo radiolokacinio aptikimo sistemos lėktuvą „A-50U“ Mačiuliščiuose buvo surengta panaudojus du dronus. „Belaruski Gajun“ taip pat turi informacijos, kad Lukašenkos pareigūnai rado rankinę su dronų valdymo pultais“, – sakoma stebėjimo grupės pranešime „Telegram“ kanale.

Pasak šaltinių, diversiją įvykdę baltarusiai sėkmingai pasislėpė ir yra užsienyje.

Baltarusijos opozicija, įsikūrusi užsienyje, sekmadienį pranešė, kad netoli sostinės Minsko esančiame aerodrome partizanai sunaikino Rusijos lėktuvą.

„Partizanai… patvirtino sėkmingą specialiąją operaciją, kurios tikslas – susprogdinti retą Rusijos lėktuvą Mačuliščių aerodrome netoli Minsko“, – tviteryje rašė artimas opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačorka.

„Tai sėkmingiausia diversija nuo 2022-ųjų pradžios“, – pridūrė jis.

Į kokią šalį pabėgo partizanai, nepranešama. Greičiausiai, kad sprogdintojai yra saugomi Lenkijoje arba Lietuvoje. Lieka laukti Aleksandro Lukašenkos reakcijos į šią įvykdytą diversiją Baltarusijoje.

Papildyta 2023.02.27 19:44

Aleksandras Lukašenka skubiai sušaukė saugumo pajėgas ir davė įsakymą. „Turime daug uniformuotų žmonių. Visi jie yra ginkluoti. Tai žmonės, pasiryžę ginti savo tėvynę. Turime tuo pasinaudoti. Disciplina ir savo pareigų vykdymu. Ypač pasienyje“, – kalbėjo Baltarusijos diktatorius A.Lukašenka.

Jo teigimu, milicija, KGB ir kariuomenė „privalo matyti bet kokią menkiausią agresiją prieš mūsų šalį prie mūsų valstybės sienų, kad galėtų imtis atitinkamų atsakomųjų priemonių“. A.Lukašenka mano, kad šalies priešai naudojasi kiekviena proga sujaukti padėtį Baltarusijoje. „Prašau ir reikalauju, kad vykdytumėte šiuos nurodymus. Visa kita priklauso nuo manęs“, – sakė jis. Susitikime dalyvavo Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorius, vidaus reikalų ir gynybos ministrai, KGB ir Valstybinio pasienio komiteto vadovai.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!