Patiko? Pasidalinkite!

Gitanas Nausėda susitikęs su Kanados Generaline gubernatore Julie Payette pasiskundė dėl Baltarusijos Astravo AE ir „agresyvios” Rusijos

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Kanados generaline gubernatore Julie Payette. Apie tai pranešė prezidentūros spaudos tarnyba. Susitikimo metu šalys aptarė dvišalį bendradarbiavimą saugumo stiprinime, ekonomikos, kultūros ir mokslo srityse klausimus.

Nauseda pažymėjo, kad Lietuvos ir Kanados santykiai yra draugiški. Pasak respublikos vadovo, Lietuva labai vertina tai, kad Kanada niekada nepripažino Lietuvos „okupacijos” Sovietų Sąjungoje ir viena pirmųjų pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

„Šiandien mes aktyviai bendradarbiaujame, užtikrindami saugumą Baltijos šalių regione, prekyba, turizmas tarp mūsų šalių auga. Vis dėlto matome ir neišnaudotų galimybių, kurios galėtų pastūmėti mūsų bendradarbiavimą į naują etapą“, – teigė prezidentas.

Lietuvos prezidentas akcentavo, kad yra neišnaudoto potencialo plėsti bendradarbiavimą medienos, baldų, elektronikos, tekstilės, maisto pramonių bei cheminės ir plastiko produkcijos gamybos srityse. Prezidentas pasiūlė Kanados verslo bendruomenei atkreipti dėmesį į palankias sąlygas Lietuvoje plėtoti finansinių, informacinių technologijų, gyvybės mokslų verslus, kurti ir tobulinti kibernetinio saugumo sprendimus.

Be to, Nausėda papasakojo Kanados generaliniam gubernatoriui ir apie „grėsmę”, kurią kelia Astravo atominė elektrinė. Jis išreiškė lūkestį, kad Kanada kels branduolinės saugos klausimą tarptautinėje bendruomenėje. Kaip parneša spaudos tarnyba, pasidalyta mintimis ir apie „agresyvios” Rusijos elgsenos Baltijos regione.

Gitanas Nausėda dėl „agresyvios” Rusijos skundėsi ir Vatikane, viešint pas Popiežių Pranciškų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!