Patiko? Pasidalinkite!

Vatikane viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia dalyvavo audiencijoje pas Popiežių Pranciškų. Per šį istorinį, susitikimą šalies vadovas popiežiui pasiskundė dėl Rusijos priešiškumo Lietuvai 

Šalies vadovas išreiškė pagarbą ir palaikymą Šventojo Sosto ir Popiežiaus veiklai, skatinant tarptautinę taiką, branduolinį nusiginklavimą, tarptautinės teisės viršenybe pagrįstą politiką, aplinkos apsaugą, žmogiškojo orumo principų išsaugojimą, pagarbos moterims stiprinimą.

Prezidentas priminė bendrą Lietuvos ir Vatikano siekį pasmerkti pasaulio taikai grasinančią agresiją ir palaikyti nuo jos kenčiančias šalis – Ukrainą, Sakartvelą, Moldovą. Kalbėta apie Rusijos veiksmus Baltijos šalyse ir regione, nesutampančius su pamatiniais žmonių saugumo ir gerovės tikslais pasaulyje.

“Pamatiniai žmonių saugumo ir gerovės tikslai pasaulyje” Kas tai!? Kalbėti viso pasaulio vardu – stipru!

Po apsilankymo pas Popiežių Pranciškų Prezidentas susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Pietro Parolinu, su kuriuo aptarė dvišalius santykius ir užsienio politikos klausimus. Kalbėta apie saugumo situaciją pasaulyje, skiriant išskirtinį dėmesį hibridinėms grėsmėms ir kibernetiniam saugumui.

Išsakytas susirūpinimas Rusijos demonstruojamu priešiškumu Lietuvai, atsisakant suteikti vizas lietuviams, siekiantiems aplankyti tremtinių kapus ir pagerbti mūsų šalies intelektualų, kovotojų už laisvę, tikinčiųjų ir dvasininkų atminimą. Skirta laiko pokalbiui apie situaciją Ukrainoje, migracijos politiką.

dsc_2282.jpg
president.lt / Foto

Prezidentas ir pirmoji ponia lankėsi Šv. Petro bazilikoje, Aušros Vartų Dievo Motinos ir Čenstakavos Dievo motinos koplyčiose padėjo gėlių prie Šventojo Petro, Šventojo Popiežiaus Jono Pauliaus II kapų.

2019.07.04 Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštąjį kartą lankėsi Vatikane. Pranciškus išreiškė “nuoširdų ir neįtikėtiną pasitenkinimą” susitikimu su Rusijos vadovu, pažymėjo A.Gisoti ir pridūrė, kad jų pokalbis Vatikane buvo “nuoširdus”.

Susitikime abi pusės išsakė pasitenkinimą dėl abipusių santykių plėtros, tai paliudijo ketvirtadienį pasirašytas ketinimų protokolas dėl pediatrinės Šventojo Sosto ligoninės „Bambino Gesù“ ir Rusijos Federacijos pediatrinių ligoninių bendradarbiavimo.

Popiežius Putinas AFP Scanpix
AFP/„Scanpix“

Taip pat buvo aptarti kai kurie Rusijos katalikų Bažnyčios gyvenimą liečiantys klausimai. Pokalbiuose paliesti ekologiniai klausimai ir kai kurie tarptautinės reikšmės klausimai, ypač dėl poslinkių Sirijoje, Ukrainoje ir Venesueloje.

Parengė Egidijus Paulauskas pagal “president.lt” ir “Vatican News” inf.


Patiko? Pasidalinkite!