Tekstą iš anglų kalbos vertė – Asta Dubinskienė pagal Steven E. Whiting PhD
Iš visų vartojamų mitybos papildų, daugiausiai painiavos kyla dėl mineralų. Tai ypač aktualu kalbant apie mikromineralus. Kai kalbame apie vitaminus, jie yra natūralus arba sintetiniai ir daugelių atvejų jie yra labai panašūs, išskyrus riebaluose tirpius vitaminus.Kita vertus mineralai turi daug veiksnių, nuo kurių priklauso ne tik jų absorbacija bet taip pat kaupimasis ar ne, potencialių toksiškų kiekių , kraujyje ir minkštuosiuose audiniuose. Norint visapusiškai suprasti, kokio tipo mikromineralus jums reikia vartoti,šiuos veiksnius būtina aptarti .
Pirmiausia, poreikis papildyti mitybą mikromineralais yra labai aktualus. Yra patvirtinti tokie faktoriai, kaip dirvožemio mineralų išsekinimas ir dirvožemio erozija. Šie veiksniai sumažino gaunamų mineralų kiekį dirbamojoje žemėje iki 20% , palyginus kokie jie buvo prieš 100 metų. Tręšimo ideja su AFK (azotas, fosforas ir kalis) yra madoje dešimtmečius, nors yra daugybė įrodymų rodančių, kad šis maistinių medžiagų derinys,kad ir duoda didesnį derlių vienam akrui, tačiau tuose dirvožemiuose auginami augalai yra silpni, puolami kenkėjų, kurie vėliau turi būti kontroliuojami kenksmingomis cheminėmis medžiagomis. Dr. Weston A. Price savo pirminiame darbe pavadinimu „Mityba ir fizinis išsigimimas“ (Nutrition and Physical Degeneration)“ aptarė AFK tręšimo problemas ir pavojų didesniems gyvūnams, įskaitant žmogų, kurie turi maitintis tokiais nepilnaverčiais maisto produktais.
Jis nustatė skirtumus tarp pilnaverčių sveikų augalų ir AFK augalų, jau 1940-aisiais ! Tačiau nepaisant praejus šiam ilgam laiko tarpui, niekas nebuvo padaryta,adresuojant atsakingom institucijoms už tai, siekiant išspręsti mūsų dirvožemio ir jame auginamų augalų didžiulius trūkumus. Iki 1980-ųjų vidurio dauguma žmonių gerą mitybą laikė esant, multivitaminų su pagrindiniais mineralais ir su keletu papildomai pridėtų, prarytų atskirų mikroelementų. Nors skystieji mineralai buvo gaminami limituotais kiekiais jau 1940m , tik 1986 m. jie tapo populiarūs, dėl keleto bendrovių rinkodaros pastangų. Natūralu, kad šių skystųjų mineralų populiarumui augant vis daugiau ir daugiau įmonių pradėjo gaminti vadinamuosius „koloidinius mineralus“, kas greitai tapo „naujausiu mados klyksmu“.
Žinoma rezultatai, kurių sulaukė šių skystų mineralų vartotojai, buvo nuostabūs.Atrode,kad žmonėms įtraukus šiuos mineralų produktus pagerėjo ir kitų maistinių medžiagų nauda,kuriuos jie vartojo . Be to pagerejo visa organizmo būklė ir po truputi išnyko ir kiti skausmai bei ligos. Netrukus išnagrinėsime keletą galimų šio fenomeno priežasčių, tačiau reikia suprasti, kad dėl tokio populiarumo kiekviena kompanija bandė pagaminti šį mineralinį produktą. Deja, ne visi šie produktai yra vienodi ir ne visi jie yra vienodai veiksmingi žmogaus organizmui. Daugelis jų buvo suklastoti įvairiais būdais ir šie pakeitimai sunaikino „gyvybinę mineralų esmę“, nors šie mineralai jūsų organizmui yra labai vertingi.
Faktoriai, kurie turi įtakos mineralų įsisavinimui ir jų pasisavinimui
Gyvūnų ir žmonių audinių mėginiuose yra nustatyta nuo 65 iki 75 atskirų elementų, todėl pirmas rūpinimas klausimas turėtų būti, kaip nustatyti gaminį, kuris suteiktų pilną/visą mineralų spektrą. Toliau vertinant mineralinį papildą, skirtą žmonių naudojimui, yra svarbūs keli veiksniai. Tokie veiksniai, kaip pH, elektromagnetinė grandinė, dalelių dydis ir šaltinis prisidedantis prie galutinio kūno gebėjimo pasimti naudos iš suvartotų mineralų.
Šaltinis
Mineralai iš esmės yra kilę iš dviejų šaltinių: neorganinio – iš uolų, molio, jūros dugno ir kt., arba organinio – tai reiškia, kad mineralai buvo apdoroti augalų fotosintezės metu. Šis procesas keičia mineralą tam tikruose subtiliuose, tačiau gyvybiškai svarbiuose vietose ,būtent atsižvelgent į elektros grandinę. Dėl šios priežasties mineralai gaunami iš augalų, turi pilną mineralų spektrą ir jie yra geriausias šaltinis. Galų gale, žmonės, kaip ir visi kiti gyvūnai, buvo sukurti valgyti augalus, o ne dirvožemį!
Dalelių dydis
Yra fizinės chemijos dėsnis, kuris teigia, kad kuo mažesnis objektas ar dalelė, tuo didesnis paviršius. Tai yra lengviau suprasti, jei jūs isivaizduosite krepšinio kamuolį ir jo paviršiaus plotą aplink. Įsivaizduokite, kad šio krepšinio kamuolio vidus buvo užpildytas mažais rutuliukais. Jeigu išmatuosite bendrą paviršiaus plotą aplink kiekvieną rutuliuką, jis būtų daug kartų didesnis negu plotas aplink didįjį krepšinio kamuolį. Mineralo dalelių paviršiaus plotas yra svarbus, nes organizmas atakuoja ir suskaido mineralus prijungdamas prie jų paviršiaus. Kuo didesnis paviršius, tuo didesne absorbacija, todėl kuo mažesnės dalelės, tuo didesnė pasisavinimo galimybė. Koloidai yra labai mažos dalelės, kurios prisideda prie absorbacijos proceso, dėl didelio jų paviršiaus, organizmas turi galimybę juos suskaidyti ir užrūgštinti.
pH
pH reiškia vandenilio galią/potencialą ir nurodo, ar terpė/medžiaga yra rūgštinė ar šarminė. pH skalė eina nuo 0 iki 14. Vidurio taškas 7 yra neutralus. Viskas, kas žemiau nei 7.0 yra rūgštu ir viskas, kas aukščiau nei 7.0 yra šarminga. Kad mineralai būtų tinkamai pasisavinami, jie turi būti rūgštūs. Kada mes vartojame neorganinius mineralus, kurie visada yra gana šarminiai, organizmas turi stengtis juos parūgštinti, kad galėtų juos pasisavinti. Tai daroma keliais būdais, tačiau ankstyviauses mineralų rūgštinimas vyksta per skrandžio druskos rūgštį.Tai paaiškina, kodėl mūsų kūnas sunkiau įsisavina mineralus mums senstant. Natūrali druskos rūgšties gamyba mažėja, dėl amžiaus ir prastos mitybos. Organiniai koloidiniai mineralai yra natūraliai rūgštūs, maždaug nuo 3,0 pH iki 3,5 pH ir tai pagerina jų pasisavinimą.
Eletromagnetinė grandinė
Mažiausiai duomenų mes turime apie galutinį veiksnį, turintį įtakos mineralų pasisavinimui. Tikimasi, kad šiuo metu atliekami moksliniai tyrimai dar labiau paaiškins šį paslaptingą dalyką. Kiekvienas elementas turi du įkrovimus – jonų krūvį, kuris yra arba teigiamas, arba neigiamas, ir elektromagnetinį krūvį, kuris taip pat yra teigiamas arba neigiamas. Jie nebūtinai turi būti vienodi. Elemento joninis įkrovimas visada yra tas pats ir niekada nesikeičia, nesvarbu kokios formos mineralas yra. Tačiau elektromagnetinė energija ar įkrovimas gali skirtis su kiekvienu elementu, priklausomai nuo tam tikros atomo grandinės. Jei įsivaizduotumėte 2 magnetus, jie abu yra pagaminti iš tos pačios medžiagos ar substancijos, tačiau vienas polius yra teigiamas ir vienas – neigiamas. Visi vadinamieji neorganiniai mineralai yra teigemi jų elektromagnetineje grandinėje. Kai gyvas augalas pasiima šiuos teigiamus mineralus į savo vidinę biocheminę sistemą, elektromagnetinė grandinė pasikeičia per biocheminį fotosintezės procesą, paversdamas juos neigiamais.
Ši neigiama elektromagnetinė energija vadinama”gyvybės energija”, nes ji priešinga žmogaus elektromagnetinei grandinei, kuri yra teigiama. Kadangi priešpriešos traukia vienas kitą, organizme neigiama grandinė įtraukiama kaip magnetas! Ką galime suprasti iš šių paaiškinimų,kad jai mineralas turėtų šiuos veiksnius teisingoje tvarkoje, pasisavinimo galimybė būtų daug kartų didesnė.Ideliauses variantas būtų maksimaliai absorbacijai iš mineralinio papildo, jis būtų organinis ,o ne neorganinis, koloidinio dydžio, o ne susmulkinta arba miltelių pavidale uoliena,turi būti naturaliai rugštaus pH, o ne šarminis, neigiamai įkrautas elektromagnetiškai , o ne teigiamai kas kune veikia atstumenčiai. Skystas mineralų papildas, turintis visus šiuos veiksnius, būtų beveik 100% pasisavinamas.
Tai veda prie diskusijos apie daugelį skystų mikromineralų produktų, kurie yra patekę į rinką. Ar jie visi tokie pat, nes jie yra skysti? O kaip gi dėl tablečių ir kapsulių, kuriose, kaip tvirtinama yra biologinių prieinamų mineralų?
Pirmiausia aptarkime tablečių/kapsulių problemą, nes ją yra gana paprasta suprasti. Kai kalbame apie koloidinius mikroelementus, dažnai vartojame terminą bioelektriniai arba biologiškai prieinami. Bio reiškia gyvybė, šiuo atveju gyvą, tai gyva elektros grandinė, kuri palaiko ir maitina gyvą sistemą. Visa kas gyvą turi vieną bendrą bruožą, kad išgyventų reikalinga drėgmė. Tai ypač aktualu kalbant apie elektros potencialą. Bet kuris chemikas galėtų patvirtinti, kad elektrocheminės reakcijos vyksta esant drėgmei ar vandeniui. Tas pats yra su šiais “gyvybiškai elektriniais”mineralais . Jei visiškai pašalintumėte drėgmę, elementas prarastų savo bioelektrinį krūvį ir grįžtų prie neorganinio elektromagnetinio įkrovimo, kuris yra teigiamas. Šiuo metu nėra galimybės, kaip tai padaryti. Keletas tyrinėtojų šiuo klausimu dirba, tačiau iki šiol jiems nepavyko.Todėl “Koloidiniai mineralai” kapsulėse arba tabletėse kuriuos mes tyrėme neišlaikė savo bioelektrinio krūvio.
Ne visi skysti mineralai yra vienodi
Žvelgiant į rinką, kuri per pastaruosius 24 mėnesius buvo užtpildyta skystųjų mineralų papildais, iškyla klausimas ar jie visi yra vienodi? Išsamesnis tyrimas mums rodo, kad nėra vienodi. Svarbiausias veiksnys vertinant skystųjų mineralų papildo efektyvumą, yra ne elementinis mineralų kiekis jame, bet tai,kiek elektros potencialo produktas gali perduoti gyvoms organizmo ląstelėms. Mes gyvename visuomenėje, kur vyrauja kiekybė, o ne kokybė. Kada nagrinejama organizmo subtili biochemijos sistema ,kokybė yra žymiai svarbiau, nei didelis kiekis kažko beprasmiško. Organiniai, koloidiniai, bioelektriniai mikromineralai naudingi gyvai systemai, didele dalimi dėl elektros grandinės, kuri suteikia gyvybinę energiją kūno ląstelėms, todėl jos gali geriau atlikti savo individualias gyvybines funkcijas.
Šis elektros potencialas kyla ir yra gaunamas iš vieno elemento santykio su kitu. Štai kodėl vienas mineralas negali duoti tokios pačios naudos, kaip kad jų pilnas spektras kartu. Šį elektros potencialą generuoja vieno elemento sąveika su kitu, elektromagnetinio aktyvumo jūroje, kuri nuolat vyksta organiniame koloidiniame tirpale. Tokiu atveju vieno mineralo ir kito santykis yra daug svarbesnis nei vien tik kiekies. Kuo optimalesnis mineralų santykis vienas su kitu, tuo didesnis elektros potencialas ir tuo didesnė gyvybinė energija, kuri yra perduodama gyvai sistemai. Kai šie natūralus santykiai, kokiu nors būdu yra sutrikdomi, tai sumažina elektrinį potencialą, kuris gali būti perduotas kūno ląstelėms. Pavyzdžiui, jei jūs turite didesnį mineralo kiekį, nei jo būtų natūraliai, šis mineralas suteiktų didesnį elektros krūvį nei paprastai. Tai savo ruožtu slopintų kitų, susijusių mineralų elektrinį potencialą ir galiausiai sutrikdytų visą vandeninio tirpalo elektros grandinę.
Dėl šio pakeitimo produktas būtu mažiau biologiškai prieinamas nei tuo atveju, jei jis nebūtų buvęs pakeistas. Kai matote skystųjų mineralų produktus, kurie rodo nepaprastai didelį kiekį tam tikrų mineralų, pvz., kalcį, kalį ir kt., Šie mineralai greičiausiai buvo įtraukti į tirpalą siekiant padidinti jo elementų kiekį. Šiam tikslui naudojami mineralai dažnai yra neorganiniai mineralai, kurie yra teigiamai įkrauti elektromagnetiškai, kas dar labiau sunaikina subtilią gyvybę suteikiančią energiją, kuri natūraliai atsiranda organinėse medžiagose. Pirkėjams reikėtų būti budriems! Mes matėme ir ištestavome tokius mineralinius produktus, kurie teigiami, esantys pilno spektro mineraliniai papildai, po tyrimo radome tik 20–40% gryno mineralinio vandens. Likusioje dalyje buvo alavijo, vaisių ekstraktų, neorganinės mineralinės medžiagos, kvapiosios medžiagos ir kt. Visos šios priemaišos ne tik, kad nutolina nuo tikrųjų organinių mineralų elektrinio potencialo,bet ir suteikia daugiau negerumu, nei tik prastas mineralines medžiagas. Tai tik tik “tuščias” tūris. Jei naudojate skystą mineralinį produktą, kuris atrodo jums tinkamas, reikėtų perskaityti etiketę. Pažiūrėkite, kas dar yra butelyje be mineralų! Jei jūsų skystas mineralinis produktas skanus, galime garantuoti, kad jis nėra grynas. Gryni skysti koloidiniai organiniai mikroelementai yra rudu atspalviu ir labai kartūs. Bet koks bandymas užmaskuoti šias charakteristikas , turi įtakos ir mineralų stiprumui, ir elektriniam įkrovimui.
Tikrojo bioelektrinio koloidinio mikromineralo netoksiškumas
Nuolatinis rūpestį keliantis klausimas, kalbant apie mineralinius papildus, dažniausiai yra tai, kas laikoma kenksmingais ar toksiškais mineralais. Kadangi natūralus, neužterštas mineralinis produktas turėtų pilną gamtoje randamų elementų spektrą, tai jame turėtų būti ir tie elementai, kuriuos mes laikome toksiškais. Mineralai, tokie kaip kadmis, aliuminis, arsenas, švinas, gyvsidabris ir kiti, kelia siaubingas mintis, ir kartais sunku suprasti, kodėl jų turėtų būti skystuose mineraliniuose papilduose. Pirmiausia turime grįžti prie sąvokos, kad mineralai nėra visi sukurti vienodai. Neorganinėje uolienos formoje VISI mineralai gali būti potencialiai toksiški, nes organizmas nesugeba jų suvirškinti ir pašalinti. Kalcis, kuris iš pažiūros turėtų būti naudingas, yra labai šarminis – cirkuliuoja kraujyje, laukdamas rūgštėjimo ir gali tapti žaliava, užkemšanti arterijas. Tačiau tinkamai surūgštintas kalcis yra ne tik sveikintinas organizme, bet ir gyvybiškai būtinas. Kuo daugiau sužinosime apie žmogaus biochemiją, atsiras vis daugiau informacijos apie daugelį mikroelementų ir jų biologinį vaidmenį žmogaus organizme. Pavyzdžiui, arsenas visada buvo laikomas mirtinu nuodu ir, be abejo, neorganinėje formoje jis ir yra nuodingas, tačiau naujausi tyrimai parodė, kad arsenas yra būtinas mineralas ir netgi svarstoma jį įtraukti į RDI (recommended daly intake) sąrašą! Daugelis mineralų, pavyzdžiui, molibdenas ir netgi selenas bei chromas, prieš keletą metų buvo laikomi nereikalingais ir netgi pavojingais. Ateinantį dešimtmetį neabejotinai bus galima geriau suprasti,natūraliai esantį pilno spektro elementų vaidmenį žmogaus kūno audiniuose.
Organinių koloidinių bioelektrinių mikroelementų toksinio šarminimo nauda
1980-ųjų pabaigoje buvo atliktas įdomus eksperimentas atsižvelgent į galimai aukštą potecialiai toksiškų neorganinių mineralų kiekį organizme ir jų organinių bioelektrinių parnerių gebėjimą natūraliai cheluoti arba saugiai juos pašalinti. Testą atliko Gary Price Todd, MD, knygos „Mityba, sveikata ir liga“. Tyrime dalyvavo asmenys, su įvairiais vadinamaisiais sunkiųjų metalų apsinuodijimais, konkrečiai gyvsidabrio, kadmio ir aliuminio, buvo paimti kraujo mėginiai, kad būtų galima stebėti kenksmingajį mineralą. Dr. Todd nustatė, kad kraujo analizė nebuvo efektyvi stebint šį procesą, todėl buvo nuspręsta, kad bus atliekama plaukų analizė. Prieš pradedant tyrimą, plaukų audinių mėginiu buvo nustatyti baziniai kenksmingojo mineralo kiekiai. Tuomet testuojamiems asmenims,buvo pradėta pilno spektro biologiškai prieinamų mikromineralų programa proporcingai jų kūno masiai. Papildomai jiems buvo duodamas antras produktas, kuris atstovavo visų kitų maistinių medžiagų pilną spektrą tokius kaip vitaminus, pagrindinius mineralus ir aminorūgštis.Svarbu pažymėti, kad norint gauti optimalų atsaką, buvo nustatyta, kad reikia daug vitamino C. Vitamino C buvo skiriama nuo 1 iki 2 gramų per dieną. Tyrimo metu buvo pastebėta, kad kai kurie asmenys, turintys mažesnį toksiškų metalų kiekį pradinėje plaukų analėzėje , buvo pastebėta tų pačių medžiagų padidėjimas,kurį parodė antra plaukų analizė daryta po trijų mėnesių (1.1 pav.).
Tai parodė, kad susikaupę toksiški metalai iš organizmo minkštųjų audinių mobilizavosi atgal į tirpalą, kuris ir parodė šių medžiagų koncentraciją plaukuose. Pakartotina plaukų analizė šeštaji mėnesi ir toliau jas atliekant iki šešiolikto mėnesio (tyrimo pabaigoje) parodė sumažėjusį toksinio metalo kiekį plaukuose, kadangi vykstant natūraliam chelatiniam procesui sumažėjo toksiškų mineralų kiekis. Medikai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai, norintys naudoti šį metodą savo pacientams, turetų tureti omenije, kad pirmuosius tris ar net šešis menesius jie greičiausiai pastebės pradinį kenksmingųjų medžiagų padidejimą, priklausomai nuo pašalinto sunkiojo metalo kiekio. Kiekvienas specelistas norintis atlikti šią procedūrą, savo praktikoje turėtų kreiptis į institutą dėl protokolo.
Vėlesnė šio pradinio tyrimo rezultatų analizė rodo, kad tarp priešingų mineralų vyksta tam tikras jonų mainų tipas, kuris paremtų teoriją, kad organiniai mineralai turi priešingą elektromagnetinį krūvį, nurodytą kituose tyrimuose kaip gyvybės energiją. Mitybos mokslo institutas ruošiasi pakartoti šį tyrimą,labiau kontroliuojamomis sąlygomis, kurių rezultatai vėliau bus paskelbti šiame leidinyje.
Remiantis dr. Todd’o išvadomis, asmenys, kenčiantys nuo neigiamų sunkiųjų metalų užterštumo poveikio, turėtų rimtai apsvarstyti galimybę panaudoti bioelektrinius koloidinius mikromineralus kaip savo sveikatos atkūrimo plano dalį. Koloidiniai organiniai bioelektriniai mineralai neišsilaiko organizme ilgiau nei kelias valandas. Jie yra panašūs į vandenyje tirpius vitaminus, todėl jie negali kauptis toksiškais kiekiais minkštuose audiniuose dėl jonų mainų. Jie taip pat padeda organizmui pašalinti sunkiųjų metalų atliekas, kurios gali išlikti organizme dešimtmečius.
Tolesnės Europos mokslininkų ataskaitos
Dr. Michael Zimmerman, Vokietijos Uberlingeno lėtinių ligų ir terapijos atsparių pacientų specializuotos klinikos viršininkas, atliko bandymą įtraukdamas savo darbe,gryną bioelektrinę koloidinę pilno spektro mineralinę formulę, su labia sunkiai sergančiais pacientais . Jo išvada teigia”kad ši unikali mineralinė formulė labai sustiprina organizmo gebėjimus išsivalyti nuo nuodingų medžiagų. Ji suaktyvina ir pagreitina gijimo procesą, ypač lėtinių ligų atveju”.
Ulrich Sommer, farmacijos specialistas iš Vokietijos, (Burg / Dittmarschen) taip pat panaudojo „gyvybės mineralus“ ir pranešė: „Žmogaus kūnas gali išlikti sveikas tik tada, kai gauna pilną spektrą natūralių mineralų ir vitaminų kiekvieną dieną. Tai yra pagrindiniai gyvybės elementai. Vitaminai, amino rūgštys, enzimai, hormonai ir kitos medžiagos, kurių organizmui reikia naujų ląstelių kūrimui, tai visiškai priklauso nuo mineralinių elementų antplūdžio, ypač mikro kiekio elementų,kurių labai sunku gauti iš maisto produktų ar įprastinių maisto papildų. “
Bioelektroninis testas
Biofizikas, dr. Fritz-Albert Poppas is Vokietijos, atliko išsamų tyrimą su gryna nepakeista skysta koloidine mineralų formule,jos bioelektrines savybės. Šio tyrimo rezultatus ir išvadas paaiškino Gottfriedas Lange, MD, toksikologas iš Elmshorno (Vokietija). Iš esmės Dr. Poppas pastebėjo, kad „Visi gyvi organizmai skleidžia tam tikras elektromagnetines bangas.Jai organizmas sveikas jų skleidžia daugiau, jai ne, jų skleidžia mažiau. Šis reiškinys būdingas visoms ląstelių formoms. Šie magnetiniai spindulevimai vadinami bio-fotonais. Bet kuri medžiaga, kuri yra įtraukta į kūno vidinę biochemiją, gali potencialiai paveikti šią elektromagnetinę būseną arba teigiamai maitindama ląstelių gyvybę, arba neigiamai pavokdama iš jos brangią energija.
Bandymo metu Dr Poppas naudojo super jautru organizmą, žinomą kaip Acetabularia Mediterranea, tam tikrą labai jautrų dumblį iš Viduržemio jūros. Šie dumbliai yra tokie jautrūs ekologiniams poveikiams, kad Viduržemio jūroje jų beveik neliko. Bandymas su skystais koloidiniais mineralais, naudojant šiuos organizmus, yra pripažintas metodas nustatyti, ar medžiaga yra toksiška gyvai ląstelei, ar ne, arba kiek medžiaga galėtų padėti pagerinti ląstelių gyvybines funkcijas. Toliau pateikta diagrama iliustruoja Dr Popp išvadų rezultatą, kaip Acetabularia susidūrė su nepakeista forma pilno spektro bioelektriniais koloidiniais mineralais.
1930-aisiais buvo paplitę tyrimai ir bandymai, kuriuose buvo panaudoti įvairūs koloidiniai mineralai po viena ir kartu. Antrojo pasaulinio karo pradžioje šie tyrimai buvo sustabdyti ir po karo koloidinės chemijos taikymai gydyme beveik neegzistavo.
Šiandien matome susidomėjimą pilno spektro mikroelementais tūkstančiais žmonių iš viso pasaulio, žmonės liudija, kad dėl jų naudojimo jaučiasi sveikesni. Šiam rašytojui, kaip privačios praktikos mitybos specialistui,jau senai kėlė klausimą, kodel jis vis nesulaukė rezultatų su pacientais, naudodamas vitaminų, pagrindinių mineralų ir amino rugščių terapijas. Tada kada pradėjo naudoti pilną organinių koloidinių bioelektrinių mikroelementų spektrą gerai absobuojamoje skysčio formoje,jo pastangos pasiteisino dešimteriopai.
Kaip žinoti, ar vartojate tą tikrąjį dalyką? Tai visuomet kelia susirūpinimą bet kurioje pramonės šakoje, kur mada ,reklama,skatinimas, dažnai pakeičia faktą ir visuomenės gerovę. Peržiūrėdami šį straipsnį, mes tikimės, kad galėsite įvertinti daugelį siūlomų mineralinių produktų ir įvertinti jų grynumą. Visame pasaulyje atlikti bandymai rodo, kad tikrasis skystų koloidinių mineralų privalumas yra jų bioelektrinis potencialas, ne tik jų elementinis kiekis. Šie subtilūs bioelektriniai potencialai susidaro dėl įvairių mineralų tarpusavio sąveikos, todėl šių mineralų santykiai yra itin svarbūs. Viskas, kas keičia ar sugadina tuos biologinius elektrinius potencialus, kuriuos sukuria gamta, vagia iš jūsų gyvybinę energiją, kuri yra reikalinga vis didesniais kiekiais mūsų užterštame, toksiškame pasaulyje.
Nuoroda į straipsnį: https://www.healingwithnutrition.com/equalminerals.html
Šaltiniai
- Price, Weston A. Nutrition and Physical Degeneration,Keats Publishing, Inc.
- Schwarz, K. 1977 J American Medical Assoc. 288:226.
- Passwater, Richard A. PhD et al Trace Elements, Hair Analysis and Nutrition,1983 Keats Publishing Inc.
- Schroeder, HA. 1965. J. Chronic Dis. 18:647.
- Todd, Gary P., MD. unpublished observations
- Popp, Fritz Albert. Bioelectronic Respons of Cellular Stimulation
- Mervyn, Len PhD. Minerals And Your Health,Keats Publishing, Inc.
- Bland, Jeffrey, PhD. Medical Applications of Clinical Nutrition, Keats Publishing, Inc.