Patiko? Pasidalinkite!

Naktį iš antradienio į trečiadienį, įsigaliojant karantino sugriežtinimams, dirbti turintys tėvai ir toliau gali leisti vaikus į darželius, bet švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė vis tiek ragina tėvus ieškoti galimybių likti su vaikais namie.

Yra tiesos ir tai labai svarbu, reikia, bet jei galite, neveskite. Bet ar galima būtų, gerb. ministre, pagalvoti ir apie tuos, kurių prašote nevesti vaikų į darželius? Pavyzdžiui, neimti abonementinio mokesčio už darželius, tiksliau sakant, nemokėti už darželį. Juk situacija labai įtempta, ir tūkstančiai tėvų dėl neadekvačiai suvaržyto smulkaus verslo neteko darbų, verslų. Viskas atiduota didiesiems monopolininkams, kurie visada prekiavę buitinės technikos priemonėmis, staiga pradėjo pardavinėti ir maistą. Tai yra akivaizdus Konkurencijos įstatymo ir apskritai pamatinių konkurencinių principų pažeidimas apgaunant kelis šimtus tūkstančių smulkiųjų verslininkų. Tai pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių.

Kodėl tėvai turi mokėti darželio abonementinį mokestį, kai jų paprašyta nevesti vaikų į darželius ir juo labiau, kai per tokius ribojimus jie liko be darbo? Prašote (rekomenduojate) nevesti vaikų į darželius, bet mokėti mokestį – Jūs, darbo neteikę tėvai, privalote. Kaip sumokėti? Gal iš numatytos 257 eurų kompensacijos, kuri taip pat kartu yra skirta ir šeimai išlaikyti: pavalgyti, nusipirkti būtiniausius buities reikmenis ir kitiems būtiniesiems poreikiams? Gal galėtumėte greitai sutvarkyti šią socialiai neteisingą spragą? Tai būtų šiokia tokia pagalba ir pagarba tėvams, kuriems šis laikotarpis tikrai ne iš lengviausių.

Po šių naujienų, kiek teko girdėti, jau ne vienoje savivaldybėje yra susiklosčiusi padėtis, kai darželiai patys prašo nevesti vaikų. Prašau švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės suprasti ir greitai reaguoti. Tada jūsų prašymą tikrai vykdys ir nebedirbantys, dėl sugriežtinto karantino taisyklių darbus praradę tėvai, neves vaikų į darželius ir vykdys jūsų prašymus taip, kaip esate nusprendę. Suprantu, kad situacija Lietuvoje sudėtinga, bet socialinis teisingumas privalo būti aukščiau, net ir taikant ribojančiąsias priemones.

Valstybės parama praradusiems darbus bus skiriama per 257 eurų, tai nedideli pinigai, ypač turint omenyje, kad tai gali būti vienintelės šeimos pajamos. Nevesti vaikų į darželius ir mokėti už tai mokestį yra labai neteisinga.

Seimo narys Robertas Šarknickas


Patiko? Pasidalinkite!