Patiko? Pasidalinkite!

Kongresmenas Krisas Smitas, JAV Atstovų Rūmų Tomo Lantos Žmogaus Teisių komiteto vice-pirmininkas ir Užsienio Reikalų komiteto vyresnysis narys padarė šį pareiškimą dėl Lietuvoje prasidėjusio buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės teismo proceso

Chris Smith 1 (1)
Kongresmenas Krisas Smitas

“Kreipiuosi į Lietuvos vyriausybę ragindamas nutraukti teisėjos Neringos Venckienės, kuri savo šalyje atskleidė korupcijos ir prekybos žmonėmis tinklą, baudžiamąjį persekiojimą.

Teisėja Venckienė yra teisiama dėl sufabrikuotų kaltinimų, ji kaltinama
pasipriešinimu policijai, nors ištikrųjų smurtas buvo panaudotas prieš ją, jei bandant apsaugoti savo dukterėčią”.

“Šis procesas yra visiškai neteisėtas, ir vyksta, kaip aš buvau informuotas, pasibaigus senaties terminui – ir kuomet Lietuvos ir pasaulio žvilgnis yra sukoncentruoti į COVID-19 krizę. Deja, teisėja Venckienė buvo išduota į Lietuvą prieš jos numatytą prieglobsčio svarstymo posėdį Jungtinėse Valstijose’.

“1991 metais, Sovietų Sąjungos nykimo dienomis, aš stovėjau petis į petį su
Aukščiausios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu ir Lietuvos žmonėmis prie Lietuvos Parlamento Vilniuje, nes teisingumas to reikalavo. Aš skatinu Lietuvos Vyriausybę nutraukti teisėjos Venckienės baudžiamąjį persekiojimą ir raginu Panevėžio Apygardos Teismą ją išlaisvinti”.

Paspauskite čia, kad perskaityti H.R. 1107 įstatymo projekto tekstą dėl teisėjos Neringos Venckienės, pateiktą kongresmeno Smito, skirto jos prieglobsčio bylos nagrinėjimui, ir išdėstančio pagrindinius su jos dukterėčios pardavinėjimu susijusios bylos faktus.

Karolis Venckus

Žurnalistai ar jums ne gėda? Jūs rašote straipsnius apie bet kokį „pirstelėjimą“ apie Lietuvą iš užsienio politikų lūpų. Bet šiandienos JAV kongresmeno tiesioginis kreipimasis jūsų nesudomino? Ir vaizdo įrašas su smurtu prieš vaiką jums nebuvo įdomus. Nieko, ir be jūsų pagalbos jis jau peržiūrėtas virš 450,000 kartų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!