Patiko? Pasidalinkite!

Vadovaujantis 2019 m. liepos 18 d. Rusijos Federacijos Prezidento Vladimiro Putino Įsakymu Nr. 347 nuo 2019 m. spalio 1 d. užsienio valstybių piliečiai galės vykti į Rusijos Federaciją ir išvykti iš Rusijos Federacijos per valstybės sienos pasienio kontrolės punktus, esančius Sankt Peterburgo ir Leningrado srities teritorijoje, turėdami paprastą vienkartinę verslo, turistinę arba humanitarinę elektroninę vizą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „sankt peterburg“

Elektroninė viza bus išduodama vadovaujantis Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerijos sprendimu dėl elektroninės vizos išdavimo užsienio valstybės piliečiui, kai užsienio valstybės pilietis pateikia prašymą per specializuotą Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerijos puslapį (https://electronic-visa.kdmid.ru). Prašymas elektroninei vizai gauti pildomas ne vėliau kaip prieš keturias dienas iki numatomos įvažiavimo į Rusijos Federaciją datos. Viza galioja 30 kalendorinių dienų nuo išdavimo datos, o Rusijos Federacijos teritorijoje galima būti ne ilgiau aštuonių parų.

Už elektroninių vizų išdavimą konsulinis mokestis nėra renkamas. Užsienio valstybių sąrašas, kurių piliečiai galės gauti elektroninę vizą, taip pat pasienio kontrolės punktai per kuriuos užsienio valstybių piliečiai galės vykti į Rusijos Federaciją bus patvirtini Rusijos Federacijos Vyriausybės įsakymu.

Nuo liepos 1 dienos 53 šalių (įskaitant 35 Europos šalis) piliečiai gali keliauti į Rusijos Kaliningrado sritį naudojantis vienkartine elektronine viza.

Kaliningrado srities vyriausybė tokio turistų srauto tikėjosi iki metų pabaigos

Per mėnesį, kurio metu veikė elektroninis vizų režimas, jas gavo apie 10 tūkst. žmonių. Apie tai leidinyje „Novyj Kaliningrad“ papasakojo Kaliningrado srities kultūros ir turizmo ministras Andriejus Jermakas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!