Patiko? Pasidalinkite!

Nuo rugpjūčio 1 d. vairuotojai, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, galės įgyti teisę vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos) Lietuvos teritorijoje supaprastinta tvarka. Kitaip tariant, reikės pabaigti tik specialius mokymus vairavimo mokykloje, o laikyti egzaminų „Regitroje“ nereikės. Šiems vairuotojams bus išduodamas naujas vairuotojo pažymėjimas su specialiu kodu. Taigi, kokius esminius dalykus reikia žinoti?

Šia galimybe galės pasinaudoti 24 metų amžiaus sulaukę asmenys ir turintys bent 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį. Taip pat reikės pabaigti 6 valandų praktinio vairavimo mokymus vairavimo mokykloje. Apie tai daugiau informacijos pateikiama ČIA. Atkreipiame dėmesį, kad informaciją apie pabaigtus mokymus „Regitra“ gauna automatiškai ir papildomai daryti nieko nereikia.

Pabaigus mokymus, reikės kreiptis į „Regitros“ padalinį dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemones suteikimo ir naujo vairuotojo pažymėjimo išdavimo.

Dokumentų paketas bus standartinis kaip keičiant pasibaigusį galioti vairuotojo pažymėjimą. Su savimi pakaks turėti asmens tapatybės kortelę ar pasą. Taip pat bus reikalinga galiojanti medicininė pažyma, kurioje turi būti nurodyta, jog asmens sveikatos būklė yra tinkama vairuoti motociklus. Jei tokia medicininė pažyma jau buvo pateikta „Regitrai“, jos duomenys bus užfiksuoti sistemoje. Tuo atveju, jei išduodama nauja medicininė pažyma, ji iš medicinos įstaigos gaunama automatiškai, todėl popierinio dokumento pateikti nereikia.

Naujai išduotame vairuotojo pažymėjime prie B kategorijos bus įrašytas kodas 100, reiškiantis, jog leidžiama vairuoti A1 kategorijos transporto priemones tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad jei asmuo nori vairuoti lengvuosius motociklus ir užsienyje, tuomet teisę vairuoti reikės įgyti įprasta tvarka, t. y. pabaigti visus būtinus mokymus vairavimo mokykloje bei išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

Regitra inf.


Patiko? Pasidalinkite!