Patiko? Pasidalinkite!

Sveikatos ministras Aurelijus Veryga vakar pranešė, kad atidaromei prekybos centrai ir kitos paslaugo teikimo įstaigos

Svarbi žinia! Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, iki gegužės 11 dienos. Kitą savaitę pradedamas antrasis karantino švelninimo etapas.

Nuo balandžio 27 d. savo paslaugas, esant tam tikriems reikalavimams, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke.

Kaukių dėvėjimas viešose vietose ir toliau išlieka privalomas.

Kavinės, restoranai ir barai lankytojus galės aptarnauti tik lauke, tiekti maistą išsinešimui.

Nuo kitos savaitės duris atvers kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet tik ribojant klientų srautus. Vienam klientui turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas arba vienu metu paslaugos galės būti teikiamos tik vienam žmogui bei užtikrinamos nustatytos higienos sąlygos.

Tam tikros kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigos atveria duris savo lankytojams, bet bus ribojamas lankytojų srautas bei turės būti užtikrinamos higienos sąlygų laikymasis.

Laisvalaikio atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose – privaloma užtikrinti 10 kv. m. plotą, tenkantį vienam žmogui, turi būti išlaikytas ne mažesnis kaip 10 metrų atstumas.

Lankytojams atidaromi atvirose erdvėse esantys pažintiniai ir mokomieji takai (išskyrus apžvalgos bokštus), parkai, zoologijos, botanikos sodai, užtikrinant, kad tarp žmonių ar grupių bus ne mažesnis nei 2 metrų atstumas.

Laikantis šių reikalavimų, galės vykti atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų treniruotės uždarose sporto bazėse.

Nuo kitos savaitės bus galima organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.

Parduotuvėms nuo rytojaus nebetaikomas reikalavimas turėti įėjimą iš lauko pusės, kitaip tariant, atidaromi prekybos centrai

Nuo rytojaus leista prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis turgavietėse.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!