Patiko? Pasidalinkite!

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas nusijuokė po to, kai viena iš žurnalisčių spaudos konferencijoje po tris dienas trukusio Septynių (G7) viršūnių susitikimo, vykusio Bavarijos Elmau pilyje, pietų Vokietijoje, uždavė Vokietijos vyriausybės vadovui klausimą apie Ukrainos saugumo garantijos.

Taigi, Scholzas buvo paklaustas, ar jis galėtų išsamiai papasakoti apie galimas Ukrainos saugumo garantijas. „Pone kanclere, G7 pažadėjo Ukrainai saugumo garantijas po karo. Gal galėtumėte patikslinti, kokios tos garantijos?” – paklausė žurnalistas. „Taip, galiu“, – atsakė Šolcas. Tuo pat metu jis šypsojosi ir švelniai nusijuokė.

Be to, Vokietijos vyriausybės vadovas išlaikė gana ilgą pauzę tarp žodžių. Spaudos konferencijoje susirinkusieji taip pat juokėsi iš Scholzo atsakymo. „Štai ir viskas“, – šypsodamasis pasakė kancleris ir išskėtė rankas, kas vėl pralinksmino publiką.

Anksčiau Septynių grupės (G7) lyderių susitikime vaizdo konferencijoje dalyvavęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino G7 valstybes prisijungti prie darbo dėl saugumo garantijų Ukrainai. Pasak Ukrainos prezidento spaudos tarnybos, jis siūlė G7 lyderiams „susitelkti į konkrečius žingsnius“, kurie, anot jo, „gali būti naudingi ir Ukrainai, ir visai Europai“.


Patiko? Pasidalinkite!