Patiko? Pasidalinkite!

Šiandien, mano iniciatyva, kartu su kolegomis į artimiausią Seimo posėdį pakvietėme Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį.  Žengti tokį žingsnį paskatino pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje pasirodę VSD dokumentai, kuriuose aptariami klausimai dėl galimos verslo grupių įtakos politiniams procesams ir valstybės saugumui. Reaguodami į tai norime sužinoti, kokios, D. Jauniškio  manymu, teisėsaugos institucijos kaltos, kad 10 metų dėl šios situacijos nebuvo imtasi jokių veiksmų bei kokios jėgos, pagal VSD turimą informaciją, siekė suskaldyti tiek buvusią Algirdo Butkevičiaus, tiek dabartinę Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio valdančiąją daugumą.

Taip pat prašome atsakyti ir į šiuos pateiktus klausimus:

  1. Ar VSD pažymose pateikta informacija nėra politiškai dozuojama, siekiant apsaugoti konservatorius ir prezidentę Dalią Grybauskaitę?
  2. Kodėl VSD, informaciją rinkęs nuo 2002 metų ir stebėjęs kaip vyksta valstybės užvaldymas, nesiėmė jokių veiksmų sustabdyti šį procesą? Ar yra tikimybė, kad VSD pareigūnų veiksmams įtaką darė „MG Baltic“?
  3. Kas bylose prieš politines partijas darė spaudimą ikiteisminio tyrimo institucijoms?
  4.  Kaip vertinama situacija, jog verslo grupuočių Lietuvos užvaldymas susiformavo prezidentės Dalios Grybauskaitės, kaip kovotojos su korupcija, valdymo metais? Kaip sustabdyti šį verslo grupių valstybės užvaldymą ir ką siūlytumėte daryti, kad ateityje tokie procesai nepasikartotų?

Tikimės, kad VSD vadovas aiškiai atsakys į pateiktus klausimus ir išsklaidys Seimo nariams kylančias abejones.

Parengat pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!