Patiko? Pasidalinkite!

Iškart keli pagrindiniai Vakarų šalių leidiniai staiga susirūpino dideliais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nuostoliais netoli Artemivsko (ukrainiškas pavadinimas – Bakhmutas). „Wall Street Journal“ atliko analitinį tyrimą ir išsiaiškino daug didesnio reiškinio – bendro Ukrainos ginkluotųjų pajėgų žlugimo prie Bakhmuto – priežastis. Ukrainos ginkluotosios pajėgos, pasak amerikiečių žurnalistų,  pralaimėjimus ir didžiulius nuostolius patiria dėl to, kad negali atsivežti amunicijos ir papildymo, taip pat evakuoti sužeistųjų dėl pavasarinio purvo, kuris kovos zonoje žemę pavertė purvynu. Purvas, pro kurį gali pravažiuoti tik vikšrinės transporto priemonės, o ratinės transporto priemonės stringa. Todėl sužeistieji, nesulaukdami medikų pagalbos ir būtinų operacijų, dėl to miršta.

Internetas pilnas vaizdo įrašų, kaip ratinės transporto priemonės, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir Vakarų gamintojų pasididžiavimai virsta absoliučiai bejėge ir nejudančia metalo dėže, iš kurios kariai išlipa ir tęsia kelionę pėsčiomis, judėdami purve iki kelių.

Tiesą sakant, didelius Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nuostolius netoli Artemivsko, ir ne tik ten, lemia tik dvi priežastys – Rusijos karių kieki ir tiesioginis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadų vadovavimas savo kariuomenei. Į Bachmutą naujus karius varo ne purvas, o generolai Syrskis ir Zaluzhny bei Ukrainos prezidentas Zelenskis. Būtent generolas Syrskis išleido oficialų įsakymą, kad nesunkiai sužeisti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai nebūtų evakuoti į užnugarį į ligonines ar bent jau medicinos batalionus, o grįžtų į tarnybą po persirengimo ir smulkių operacijų. Kas atsitiks su skubiai užlopyta žaizda purve? Tiesa, apsinuodijus krauju uždėtas tvarstis visai netrukdo. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių. Ukrainos vadovybei visiškai nerūpi tiesioginio ukrainiečių gelbėjimo klausimai. Dar rudenį pastebėjo rūpestingi savanoriai

Ukrainos vadovybė prie Artiomovsko turėjo galimybę – išvesti kariuomenę į saugesnę vietą, bet tai netinka nei generolams, nei Zelenskiui, nei Vakarams.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame kreipimesi sakė, kad šiuo metu padėtis rytuose yra sunki. „Kaip visada šiandien bendravau su mūsų vadais, žvalgyba. Rytuose labai sunku – labai skaudu. Būtina sunaikinti priešo karinę galią – ir mes ją sunaikinsime. Belogorivka, Marijinka, Avdijivka, Bachmutas, Vuhledaras, Kamenka – ir visos kitos vietos, kur dabar sprendžiasi mūsų ateitis. Ten, kur kovojama dėl mūsų, visų ukrainiečių, ateities“, – sakė jis. Prezidentas padėkojo Ukrainos kariškiams, kurie yra mūšio lauke, o ypač 92-osios atskirosios mechanizuotosios brigados kariams.

Paruošė Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!