Patiko? Pasidalinkite!

Paskutiniu metu vis daugiau dietologų ir sveikos mitybos ekspertų pripažįsta vandens su citrina naudą mūsų organizmui. Šį gėrimą patartina gerti rytais, vietoj kavos ar arbatos

  • Užkerta kelią akmenukų formavimuisi inkstuose ir kepenyse. Vanduo su citrina padės apsisaugoti nuo inkstų ir kepenų ligų.
  • Suteikia žvalumo (daugiau nei kava). Neįtikėtina, bet taip yra: šis gėrimas – tiesiog fantastiškas energijos užtaisas. Viskas paprasta: kava šalina iš organizmo skysčius, o vanduo su citrina – atvirkščiai, tuo pačiu pagerindamas vidaus organų darbą ir atitinkamai – savijautą bei nuotaiką.
  • Gražina odą. Citrina šalina iš organizmo šlakus ir toksinus, o vitaminas C išlygina smulkias raukšleles ir užkerta kelią naujų atsiradimui.
  • Gerina medžiagų apykaitą. Citrinos sultys – itin veiksminga priemonė kovoje su riebalais ir nereikalingais kilogramais. Jei gersite vandenį su citrinos sulimis tuščiu skrandžiu, medžiagų apykaita bus greitesnė, o virškinimas – geresnis.
  • Norint numesti svorio greičiau, organizmą reikia šarminti, nes šarminėje aplinkoje visos cheminės reakcijos yra daug geresnės. Ir kaip mes jau supratome, vanduo su citrina palaiko šarminę aplinką. Citrinose taip pat yra pektino – tirpios skaidulos, padedančios mažinti alkio jausmą. Vanduo su citrina taip pat turi diuretikų poveikį, todėl pravartu jį gerti tiems, kuriuos kamuoja edema. Be to, pakeisdami puodelį arbatos ar kavos su pienu ir cukrumi vandeniu su citrina, jūs tiesiog suvartosite mažiau kalorijų.
  • Vanduo su citrina, pašalina iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas. Citrinos yra labai rūgštaus skonio, tačiau, patekusios į organizmą, vyksta sudėtinga biocheminė reakcija. Dėl to rūgščių ir šarmų pusiausvyra pasislenka į šarminę pusę. Citrinų sultys stimuliuoja kepenis, kurios pradeda aktyviai šalinti toksinus.

Kiek reikia citrinos sulčių vienai stiklinei

Puse išspaustos citrinos pakanka dviems 200 ml stiklinėms vandens. Patartina citriną spausti tiesiai į vandenį. Jeigu nepatingėsite paieškoti ekologiškų citrinų, jūsų pagamintas gėrimas bus dar sveikesnis.

Savaime suprantama, gėrimas netinka tiems, kurie alergiški citrusiniams vaisiams, taip pat jei turite bėdų dėl padidėjusio skrandžio rūgštingumo. Tačiau bet kuriuo atveju iš pradžių nepamaišytų pasikonsultuoti su savo terapeutu arba dietologu – gali būti, kad vanduo su citrina jums netiks dėl kokių nors kitų priežasčių.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!