Patiko? Pasidalinkite!

Transseksualių ir nebinarinių paauglių organizacija Trevor Project paskelbė apklausos apie LGBT jaunimo psichikos sveikatą Jungtinėse Valstijose rezultatus. NVO darbuotojai vertino paauglių savižudybės tendencijas pagal seksualinę orientaciją ir lytinę tapatybę.

78% apklaustųjų teigė, kad jiems pasireiškė nerimo simptomai, 65% buvo diagnozuota depresija.

Beveik pusė (45%) LGBT paauglių per pastaruosius metus rimtai svarstė apie savižudybę, o tarp transseksualių ir nebinarinių jaunuolių šis skaičius siekia net 53% (visi apklausos duomenys jų tinklalapyje).

Kas penktas translytis ir nebinarinis paauglys per pastaruosius metus bandė nusižudyti.

Kokias išvadas padarė organizacijos darbuotojai? Pirma, pandemija turėjo didelį poveikį queer jaunimo psichinei savijautai (viesiems kitiems “pandemija”, o ypač kova “prieš ją” jokio poveikio neturėjo?). Antra, pasak The Trevor Project “ekspertų”, vaikus pro langus stumia vis daugiau prieš LGBT propagandą nukreiptų įstatymų projektų, kuriais siekiama marginalizuoti queer bendruomenę (o aš maniau, kad taip yra dėl didėjančio lyčių ir orientacijų skaičiaus, kuriame bet kas pasiklystų). Tačiau, pasak The Trevor Project generalinio direktoriaus, kaltas ne agresyvus LGBT kultūros propagavimas, o jos suklaidintų narių stigmatizavimas.

Dėl to organizacijos darbas tampa dar svarbesnis nei bet kada anksčiau – paaugliams skubiai reikia daugiau (pragaro) ir lengviau prieinamų lyties keitimo paslaugų.

Priminsiu (visos nuorodos apačioje), kad The Trevor Project, kurį remia BigPharma, yra didžiausi lobistai to, kad vaikai turėtų galimybę vartoti hormoninius vaistus, įskaitant lytinį brendimą stabdančius preparatus.

Be to, remdamasis savo tyrimais, balandžio pradžioje JAV sveikatos departamentas oficialiai pripažino mastektomiją ir lyties organų bei reprodukcinę chirurgiją, tinkamais paauglių lyties disforijos gydymo būdais..

Nuoroda į The Trevor Project apklausą: (https://2022survey.thetrevorproject.org/)

Nuorodos į senus įrašus apie The Trevor Project: (https://bit.ly/3KPuq2n), (https://bit.ly/3KNQv1f), (https://bit.ly/3FmuIN7)

Gender Affirming Care and Young People dokumentas: (https://opa.hhs.gov/…/gender-affirming-care-young…)

Artūras Lesnikovas


Patiko? Pasidalinkite!