Patiko? Pasidalinkite!

Pabandykime įsivaizduoti kas būtų, jeigu per riaušes Rusijoje policininkų būtų šaudomi, daužomi lazdomis žurnalistai ir sąmoningai į jų veidus purkštų ašarines dujas. Visas pasaulis linksniuotų Rusiją kaip antidemokratinę valstybę ir smerktų už tokį policijos elgesį. Amerikoje tai galima, o visas „demokratinis” pasaulis užmerkia akis ir tyli

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zakharova Facebook paskelbtame pranešime rašė, kad „šiandien valstybės sekretoriaus Miko Pompėjaus tvarkaraštyje numatytas susitikimas su „išgyvenusiais Tiananmenio aikštėje”, kartu su publikacija socialiniame tinkle ji pateikė Pompėjaus tvarkaraščio kopiją.

Ji pažymėjo, kad „už Vašingtono valstybės departamento kabineto lango vyksta žudynės tarp policijos ir protestuotojų, kurie turi ką pasakyti apie išgyvenimą aikštėse, tačiau niekas dar neatšaukė tarptautinės veidmainystės”.

„Įdomu, ar jis svečiams papasakos apie JAV laimėjimus žmogaus teisių srityje? Jis greičiausiai pasigirs naujove šiuo klausimu — užsienio korespondentų apšaudymais guminėmis kulkomis ir ašarinių dujų purškimu jiems į veidą. Yra kuo didžiuotis: nuo smurto iš teisėsaugos pusės nukentėjo daugiau nei šimtas Amerikos ir užsienio žurnalistų”, — rašė Zacharova.

Sekmadienį, gegužės 31 dieną, RIA Novosti korespondentą Michailą Turgijevą, kuris darė reportažus apie protestus Mineapolyje, užpuolė policija — jam į veidą įpurškė ašarines dujas po to, kai jis pateikė žurnalisto pažymėjimą ir prisistatė kaip spaudos darbuotojas. Panašiai policija pasielgė su netoliese buvusioje Amerikos televizijos stoties VICE grupe.

Nepaisant to, kad žurnalistė kelis kartus pakartojo, kad ji yra spaudos atstovė ir ant kaklo turėjo pasikabinusi spaudos kortelę, „Sputnik” prodiuserę Nicole Russell nukentėjo per protestus prie Baltųjų rūmų, Vašingtono policininkai apšaudė guminėmis kulkomis.

Praėjusią savaitę Jungtinėse Valstijose kilo riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido (George Floyd) mirties Mineapolyje. Žiniatinklyje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip sulaikymo metu vyrui uždedami antrankiai, o vienas iš policijos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą. Sprendžiant iš vaizdo įrašo, sulaikytasis kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, o paskui nutilo. Vėliau Floidas mirė intensyvios terapijos skyriuje.

Prasidėjus demonstracijai, keturi policininkai buvo atleisti, vienas iš jų buvo apkaltintas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Daugelyje miestų dėl protestų įvesta ekstremali padėtis, nustatytos komendanto valandos.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!