Patiko? Pasidalinkite!

Pasiskiepyti nuo koronaviruso pirmenybė Lietuvoje bus teikiama medicinos darbuotojams, žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Apie tai praneša naujienų agentūra TASS.

“Yra sudėliotas labai konkretus priemonių planas: ką ir kuri institucija turėtų daryti, kada turėtų tai padaryti ir kokias priemones reikia įsigyti. Nes turi įsigyti institucijos ir vienkartinių švirkštų, kadangi vakcinos atkeliaus ne kaip įprastai būdavo paruoštos. Tai yra sudėlioti šitie tokie techniniai, praktiniai dalykai”, — sakė Aurelijus Veryga.

Ministras taip pat akcentavo, kad yra ir sudėliota prioritetų eilė, pagal kurią gyventojai nuo koronovairuso bus skiepijami. Visgi Veryga atkreipia dėmesį, kad prioritetų eilė gali pasikoreguoti priklausomai nuo to, ar vakcina bus tinkama vyresnio amžiaus asmenims arba sergantiems konkrečiomis ligomis.

Lietuvos vyriausybė trečiadienį patvirtino 1,24 milijono dozių vakcinų partijos pirkimą iš jas kuriančių farmacijos kompanijų “BioNTech” ir “Pfizer”. Anksčiau buvo priimtas nutarimas pirkti 1,86 milijono dozių iš “AstraZeneca” ir 1,24 milijono dozių iš “Janssen” .

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!