Patiko? Pasidalinkite!

Praėjusi savaitė buvo aktyvi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams. Užtikrinant eismo dalyvių saugumą, vykdydami Europos kelių policijos tinklo TISPOL inicijuotą priemonę, policijos pareigūnai bendradarbiavo su Lietuvos transporto saugos administracija. Todėl vasario 18-24 dienomis, ypatingas dėmesys buvo skiriamas ne tik neblaivių, teisės vairuoti neturinčių ir važiavimo greitį viršijančių vairuotojų, bet ir krovininių automobilių bei autobusų kontrolei.

Vasario 18-24 dienomis, Telšių apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje (Telšių, Mažeikių, Kelmės ir Akmenės rajonuose) vykdytų prevencinių ir eismo saugumo priemonių metu, iš viso buvo patikrinta daugiau nei 1600 eismo dalyvių, tarp kurių – kas 10-tas – Kelių eismo taisyklių pažeidėjas.

Lyginant su ankstesniu laikotarpiu, praėjusią savaitę išaiškinta mažiau neblaivių vairuotojų – 4 Telšių rajone, po vieną Mažeikių ir Kelmės rajonuose. Dar 5-iems vairuotojams nustatytas girtumas, neviršijęs leistinos normos. Apie neblaivių vairuotojų keliuose keliamą grėsmę liudija Telšiuose įvykęs eismo įvykis, kurio metu „Nissan Almera“ vairuotoja (gimusi 1949 m.), būdama neblaivi (nustatytas 2,08 promilės girtumas) sukėlė eismo įvykį, atsitrenkdama į pagrindiniu keliu važiuojančią transporto priemonę.

Vis labiau artėjant pavasariui ir eismo sąlygoms tampant palankioms, pastebimas didėjantis leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų skaičius, kas ypač neramina pareigūnus. Telšių rajone vykdytų priemonių metu, iš 20-ties nustatytų leistino važiavimo greičio pažeidimų, du vairuotojai, greitį viršiję daugiau kaip 50 km/h, ne tik privalės mokėti 450-550 eurų baudas, bet ir neteks teisės vairuoti. Telšių r., Ryškėnų k., 79 metų vyras gyvenviete važiavo 117 km/h greičiu, o 28 m. vairuotojas Telšių r., keliu Telšiai-Varniai-Laukuva, skriejo 161 km/h greičiu.

Grėsmę sau ir kitų eismo dalyvių saugumui kelia ir prie vairo sėdantys teisės vairuoti neturintys asmenys. Tokių vasario 18-24 dienomis, nustatyta 6.

Telšių rajone, kelyje Šiauliai-Palanga, vykdytos TISPOL inicijuotos priemonės metu, buvo tikrinamas krovininių automobilių bei autobusų vairuotojų poilsio režimas, krovinių svorio atitikimai bei didžiagabaričių krovinių vežimo tvarka, saugos diržų naudojimas, techninė transporto priemonių būklė bei kiti pažeidimai. Patikrinimų metu nustačius du pažeidimus, krovininiam automobiliui „Scania“ anuliuota privalomoji techninė apžiūra, o kito krovininio automobilio vairuotojui paskirta bauda.

Policijos pareigūnai kreipiasi į vairuotojus, ragindami juos būti atsakingais, eisme dalyvauti tik būnant blaiviems, nepažeidinėjant Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Labai svarbu, kad kiekvienas vairuotojas suvoktų savo veiksmus, jų svarbą ir galimas pasekmes.

Telšių avpk inf.


Patiko? Pasidalinkite!