Patiko? Pasidalinkite!

Trečiadienio vakarą dviem bepiločiais orlaiviais bandė atakuoti Kremlių, pranešė Rusijos prezidento spaudos tarnyba. Nepilotuojami orlaiviai buvo numušti, dėl įvykio niekas nenukentėjo.

Kremliaus vertinimas

 • Maskva išpuolį vertina kaip „planuotą teroro aktą ir pasikėsinimą į Rusijos Federacijos prezidento gyvybę“, nurodė Kremlius. Pats valstybės vadovas nenukentėjo .
 • Nepasikeitė ir Putino grafikas, prezidentas dirba kaip įprasta. Trečiadienį Novo-Ogariove jis susitiko su Nižnij Novgorodo srities gubernatoriumi Glebu Nikitinu.
 • „Rusijos pusė pasilieka teisę imtis atsakomųjų priemonių, kur ir kada jai atrodo tinkama“, – pabrėžė šalies vadovės spaudos tarnyba.
 • Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas: “Žinoma, tai, kas įvyko, bus labai nuodugniai ištirta. Jūs žinote, kad visa tai daro Tyrimų komitetas, reikalingos tarnybos. Kada laukti rezultatų – čia negaliu pasakyti, tai jau priklauso nuo jų“, – sakė jis.

  Peskovas teigė, kad Ukrainos ir Amerikos valdžios teiginiai, kad jie nedalyvavo bepiločio lėktuvo atakoje prieš Kremlių, atrodo juokingai, Maskva žino, kad Kijevas smūgiams pagal Vašingtono diktantą renkasi ir priemones, ir taikinius. „Bandymai to išsižadėti – ir Kijeve, ir Vašingtone –, be abejo, yra visiškai juokingi. Mes puikiai žinome, kad sprendimai dėl tokių veiksmų, dėl tokių teroristinių išpuolių nepriimami Kijeve. Būtent Vašingtone. O Kijevas yra daro tai, kas jam liepta“, – sakė Kremliaus atstovas.

Reakcija

 • „Po šiandienos teroristinio išpuolio neliko jokių kitų pasirinkimų kaip tik fiziškai sunaikinti Zelenskį ir jo kliką“, – pareiškė Dmitrijus Medvedevas
 • Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė , kad deputatai „reikalaus panaudoti ginklus, galinčius sustabdyti ir sunaikinti Kijevo teroristinį režimą“. Anot jo, Kijevo valdžia „kelia grėsmę Rusijos, Europos, viso pasaulio saugumui“. Volodinas pabrėžė , kad „negali būti jokių derybų su Zelenskio režimu“.
 • Federacijos taryba neplanuoja surengti neplanuoto posėdžio dėl išpuolio, sakė  Andrejus Klišas, Federacijos tarybos Konstitucinės teisės aktų ir valstybės kūrimo komiteto vadovas.
 • Tuo pat metu Ukrainos valdžia neigia puolimą prieš Kremlių . Taigi šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė , kad jie kovoja tik savo teritorijoje, saugodami savo miestus ir kaimus.
 • Valstybės departamentas neturi pakankamai informacijos apie incidentą, sakė JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas. Jis pridūrė, kad Vašingtonas „palieka Ukrainai nuspręsti, kaip ji ginsis ir kaip bandys atsiimti teritoriją“.
 • Reuters , remdamasi JAV pareigūnu , pranešė , kad JAV valdžia nebuvo įspėta iš anksto apie bandymą smogti Kremliui.
 • Tyrimo komitetas pradėjo teroristinio išpuolio bylą dėl bandymo smogti Kremliaus rezidencijai.

Kinijos nuomonė

“Šis incidentas pažymi raudonos linijos peržengimą Ukrainos krizėje. Per daugiau nei metus trunkantį konfliktą tarp Rusijos ir Ukrainos nė viena pusė nerengė atakų prieš vyriausybės rezidencijas ir lyderius”, – rašo autoriai.

Pasak Kinijos politikos analitikų, Maskva imsis „įspūdingų atsakomųjų priemonių“  smūgių Kijevo režimo vyriausybės pastatams sunaikinti. 

„Ukrainoje stiprėja nesutarimai tarp taikos šalininkų ir už karą pasisakančiųjų“, – sakė Kinijos socialinių mokslų akademijos Rusijos, Rytų Europos ir Centrinės Azijos tyrimų instituto narys Wang Xiaoquan. Kinija taip pat mano, kad už šio teroro akto stovi JAV.

Kinijos užsienio reikalų ministras Qin Gang Goa valstijoje susitikęs su Rusijos kolega Sergejumi Lavrovu paskelbė apie Kinijos pusės pasirengimą bendradarbiaujant su Rusijos Federacija realiai prisidėti prie Ukrainos krizės sureguliavimo. Tai penktadienį paskelbė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

“Kinija atkakliai skatins taikos derybas. Esame pasirengę per kontaktus ir koordinavimą su Rusija realiai prisidėti prie politinio Ukrainos krizės sureguliavimo”, – ministerijos tinklalapyje cituojamas Qin Gang .

Susitikime jis atkreipė dėmesį į Pekino ir Maskvos sąveikos stiprėjimą po Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizito Rusijoje kovo mėnesį. „Kinija ir Rusija visais lygiais palaiko vis aktyvesnius tarpusavio ryšius, skatina bendradarbiavimą visose srityse“, – pabrėžė Qin Gang.

Versijos

 • Rusija pati sukūrė visą šią situaciją, kad turėtų pretekstą atakuoti Ukrainos prezidento Volodimiro Zelenskio buvimo vietą arba jį tiesiog nužudyti.
 • Šį teroro aktą atliko JAV spec. tarnybos, nežinant Zelenskiui ir tokiu būdu kitų rankomis JAV atsikratys Zelenskio, kuris šiuo metu yra kaip “siurbėlė”, siurbianti pinigus ir neduodanti tinkamų rezultatų.
 • Gali būti, kad tai padarė ir britų žvalgybos, kad įneštų sumaištį tarp JAV ir Ukrainos.
 • Gali būti ir taip, kad JAV veikė kartu su Ukraina ir buvo įsitikinę, kad operacija pavyks.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!