Patiko? Pasidalinkite!

Praėjus kelioms dienoms po G. Landsbergio vizito Irake, šios šalies oro linijos „Iraqi Airlines“ paskelbė dvigubinančios skrydžius iš Bagdado į Minską.

Šitoks Irako akibrokštas įrodė, kad JAV vasalas “Napoleonas” atvykęs nenurodinės, o į jo galimus grasinimus buvo reaguota žaibiškai.

„Iraqi Airlines“ vadovas Kifahas Hasanas Džabaras nurodo, kad toks sprendimas priimtas, remiantis susisiekimo ministro Nasero Šiblio pavedimu ir reaguojant į išaugusią tokių skrydžių paklausą.

Per parą pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 92 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Šiemet pasienyje su Baltarusija iš viso sulaikyta 2 430 neteisėtų migrantų.

Tarp visų 92 ketvirtadienį sulaikytų užsieniečių 73 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus. Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį bandė patekti 2 430 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra 30 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Šią liepą pasieniečiai sulaikė 1 769 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę — 77, balandį — 70, o kovą — 8.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!