Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kas stovi už provokacijų Baltarusijos atžvilgiu. Apie tai sakė Lukašenka “Sky News Arabia” televizijos kanalui.

“Už provokacijų, visų pirma, tai mums absoliučiai žinoma, stovi JAV, jos specialiosios tarnybos ir ne tik. Visų pirma, šią darbotvarkę ten formuoja politikai, o specialiosios tarnybos — vykdytojai. Nes užsakyti prezidento nužudymą galima tik gavus tam tikros šalies aukščiausios vadovybės sutikimą. Šalys, kurios realizuoja šias priemones, jas taip pat žinome — tai Lietuva, iš dalies Latvija, pirmiausia Lenkija ir Ukraina”, — sakė Baltarusijos lyderis.

A. Lukašenka pažymėjo, kad Baltarusija buvo ir yra ne toje padėtyje, kad keltų sąmyšį pasaulyje pažeidžiant tarptautines normas ir įstatymus.

“Tai gali sau leisti Amerika. Reikia subombarduoti Iraką — jie subombarduoja, reikėjo parklupdyti Afganistaną ant kelių — jie jį parklupdė ir paliko. Jie gali sau tai leisti. Na, galbūt Kinija galėtų veikti pagal savo galią, Rusija — kariškai galinga šalis. Bet ne mes. Mes žinome savo vietą”.

Lukašenka pabrėžė, kad Vakarai, vadovaujami JAV, negali leisti, kad Baltarusijai būtų suvereni ir nepriklausoma valstybė.

“Ir mes sakome, kad tai yra mūsų teisė būti suvereniems ir nepriklausomiems bei nustatyti savo politiką. Ir mes siekiame šios teisės, mes ją giname ir ginsime”, — užbaigdamas pasakė Lukašenka.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!