Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos policijos pajėgos gynė ir saugojo LGBT bendruomenės surrengtą provokacinį renginį, saugojo LGBT narius kaip ypatingus ir labai svarbius Lietuvai asmenis. Be priežasties sulaikinėjo žurnalistus tam, kad šie nefilmuotų renginio.

Kauno policija po LGBT eitynių (Kaunas Pride) pradėjo bylą dėl neapykantos kurstymo. Apie tai praneša Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, Nepriklausomybės aikštėje.

Policijos duomenimis, 1986 metais gimęs vyras, kreipdamasis į kitus asmenis ir juos filmuodamas, tyčiojosi, įžeidinėjo, vartojo necenzūrinius žodžius, skatindamas neapykantą.

Eitynių išvakarėse policija paragino dalyvius savo nuomonę ir pilietinę poziciją išreikšti pagarbiai, taikiai ir be smurto.

Iš trijų Baltijos šalių tik Estijoje pačios lyties partnerystė leidžiama įstatymu pagrindu. Lietuvoje tos pačios lyties asmenų santuokos neregistruojamos, taip pat nepripažįstama jų partnerystė. Be to, tarp Lietuvos politikų dažnai pasigirsta neigiamų teiginių apie LGBT bendruomenę.

Pernai sausį Lietuvos Konstitucinis Teismas nusprendė, kad Lietuvos valdžia turi suteikti leidimą gyventi užsieniečiui, kuris yra sudaręs tos pačios lyties santuoką su lietuviu kitoje šalyje, nepaisant to, kad tokios susituokusios poros nepripažinamos Lietuvoje įstatymų pagrindu.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!