Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidento biuro patarėjas Michailas Podoliakas pareiškė, kad Vakarų partnerių delsimas tiekti ginkluotę Ukrainai suteikė Rusijos pajėgoms daugiau laiko parengti gynybos liniją, todėl Kijevo plačiai paskelbtas kontrpuolimas nedavė laukiamų rezultatų.

“Laikas visada yra svarbiausias dalykas. <…> Laikas, praleistas įtikinėjant partnerius aprūpinti reikiamą ginkluotę, atsispindi specifiniuose Rusijos įtvirtinimuose, pastatytuose per šį laikotarpį, giliai iškastose gynybos linijose ir minų laukuose. Šiandien norint palaužti Rusijos frontą, reikalingas protingas ir subalansuotas požiūris“, – savo „Twitter“ puslapyje rašė Podoliakas ir ragino nelaukti greitų rezultatų.

Nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą Vakarų šalys padidino ginklų ir karinės įrangos tiekimą Kijevui sumomis, kurios šiuo metu vertinamos milijardais dolerių. Tuo pat metu Ukrainos valdžia ne kartą reikalavo perduoti dar daugiau ginklų ir paspartinti ginkluotės tiekimą.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pripažino, kad Ukrainos karių kontrpuolimas „vyksta lėčiau, nei mes norėtume“, ir ragino to neįsivaizduoti kaip įspūdingo Holivudinio filmo. Ministras pirmininkas Denysas Shmyhalas teigiamų rezultatų nebuvimą aiškino siekiu išvengti didelių nuostolių tarp Ukrainos kariškių. Tuo pat metu CNN, remdamasi dviem Vakarų šalių atstovais ir aukšto rango Pentagono pareigūnu, pranešė, kad Ukrainos kontrpuolimas nepateisina Vakarų partnerių lūkesčių nei vienoje srityje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!