Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos policija, gavusi informaciją iš Lenkijos Respublikos policijos apie galimai pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurį reikalaujama išpirkos reagavo žaibiškai. Atliekant kompleksinius tyrimo veiksmus, per trumpą laiko tarpą, veikiant sudėtingomis sąlygomis, pareigūnai operatyviai išaiškino įtariamuosius bei galimą pagrobto asmens buvimo vietą ir išlaisvino Lenkijos pilietį.

2020-01-07 naktį Lietuvos policija iš Lenkijos Respublikos Centrinio policijos tyrimo biuro (Centralne Biuro Śledcze Policji) gavo informaciją apie Lietuvos Respublikoje pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurio išlaisvinimą reikalaujama piniginės išpirkos. Pagal gautą pirminę informaciją, 2020-01-04/05 Lenkijos pilietis verslo reikalais atvyko į Lietuvą ir dingo. Įvykio išskirtinumą ir situacijos rimtumą rodė ir papildomi duomenys – iš Lenkijos piliečio šeimos ir jo aplinkos už „įkaito“ išlaisvinimą buvo reikalaujama piniginės išpirkos.

Lietuvos kriminalinės policijos biure nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo ir turto prievartavimo, t. y. dėl nusikalstamų veikų numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 146 str. 2 d., 181 str. 3 d., imtasi neatidėliotinų tyrimo veiksmų ir priemonių.

Glaudžiai bendradarbiaujant su Lenkijos pareigūnais ir vykdant slaptus ir neatidėliotinus tyrimo veiksmus, gauti duomenys, kad asmenų grupė, turėdama tikslą neteisėtai praturtėti, 2020 m. sausio 5-8 d., Vilniuje, panaudodama smurtą, neteisėtai atėmė Lenkijos Respublikos piliečiui laisvę ir iš pagrobtojo asmens aplinkos rato reikalavo perduoti jų naudai didelės vertės turtą –    20 000 eurų.

2020-01-08 Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai atlikdami kompleksinius tyrimo veiksmus per ne pilną parą laiko, veikdami sudėtingoms aplinkybėms, operatyviai išaiškino įtariamuosius bei galimą pagrobto asmens buvimo vietą bei nedelsdami ėmėsi įtariamųjų sulaikymo ir „įkaito“ išvadavimo ir gelbėjimo operacijos.

Policijos operacijos metu sulaikyti du įtariamieji – Lietuvos Respublikos piliečiai gimę 1994 m. ir 1991 m. Neatidėliotina tvarka atliktos 5 kratos Vilniaus mieste ir apskrityje.

Operacijos metu Lenkijos Respublikos pilietis surastas be išorinių smurto žymių, jam suteikta neatidėliotina psichologinė ir fizinė pagalba. Nustatyta, kad nukentėjusysis po pagrobimo kelias paras neteisėtai buvo laikomas keliose skirtingose patalpose ir vietovėse, vėliau jis buvo pervežtas į apleistas pagalbines patalpas Vilniaus apskrityje, iš kur ir buvo išlaisvintas policijos pareigūnų.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros ir Lenkijos Respublikos Centrinio policijos tyrimo biuro glaudus ir operatyvus bendradarbiavimas lėmė sėkmingą šios operacijos baigtį.

Abiem sulaikytiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai.

Ikiteisminis tyrimas tęsiamas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje.

Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo veiksmai tęsiami. Įtariamųjų ratas gali plėstis.

Lietuvos policija pabrėžia, kad nusikaltimai žmogaus laisvei, gyvybei ir sveikatai yra padidinto policijos dėmesio ir prioriteto užkardyti šias nusikalstamas veikas centre.

Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojant smurtą ar laikant nukentėjusįjį asmenį nelaisvėje ilgiau nei 48 valandas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 146 str. 2 d. numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų.

Už didelės vertės turto prievartavimą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 181 str. 3 d. numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

Policijos inf.


Patiko? Pasidalinkite!