Patiko? Pasidalinkite!

JAV pareigūnai pastarąsias dvi dienas kalbėjosi su Europos lyderiais ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio artimaisiais, ragindami juos būti atsargiems komentuojant apie sprogimo Lenkijoje priežastis. Apie tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „ Politico “, remdamasis šaltiniais.

Pasak leidinio, „kaip dalį pokalbių telefonu“, JAV pareigūnai taip pat pareikalavo, kad jų NATO sąjungininkai susilaikytų nuo kategoriškų pareiškimų, kol nebus baigtas incidento tyrimas.

Laikraščio teigimu, Kijevas nenori prisiimti atsakomybės už tai, kas nutiko. Jungtinės Valstijos turi reikalauti glaudesnio koordinavimo viešų pareiškimų apie tai, kas nutiko, klausimu dėl Zelenskio teiginių, kad Lenkijoje nukritusi raketa nebuvo ukrainietiška, rašo Politico. Dėl šios priežasties JAV pareigūnai trečiadienį buvo priversti susisiekti su savo kolegomis iš NATO šalių ir pasakyti, kad, pasak Vašingtono, mes kalbame apie „raketą, matyt, pagamintą Rusijoje ir paleistą iš Ukrainos“. “Jį reikės daug įtikinėti. <…> Jis vis dar nematė įrodymų”, – “Politico” sakė neįvardytas Vakarų pareigūnas, turėdamas omenyje Zelenskį.

Netrukus po nepaprastosios padėties Lenkijoje Zelenskis dėl to kaltino Rusiją. Kitą dieną NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad raketa greičiausiai buvo Ukrainos. Anot „Politico“, įvairūs pareiškimai rodo „vieną pirmųjų didelių nuomonių skirtumų“ tarp Vašingtono ir Kijevo. „Beveik devynis mėnesius šis aljansas, teikdamas pagalbą Ukrainai, veikė iš esmės greitai ir koordinuotai <…> tapo didesnė ir Maskva gali tuo pasinaudoti“, – rašoma straipsnyje.

Kaip bebūtų gaila, tai parodo, kad JAV žvalgyba žino daugiau nei Zelenskis, kas vyksta Ukrainoje.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!