Patiko? Pasidalinkite!

Seimo „pliatkų boba” vadinamas „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Remigijus Žemaitaitis,  „Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai)“ vadovas Artūras Zuokas ir visuomenininkas, buvęs Seimo pirmininkas ir laikinai prezidento pareigas ėjęs Artūras Paulauskas paskelbė, kad kuria naują – Liberalų  centro partiją.

Anekdotas atskleidžiantis tikrąją liberalizmo esmę

Nauja Mokytoja

– Mano vardas Julija Davidova, aš liberalė.
O dabar visi atsistokite po vieną ir prisistatykite, taip kaip aš…
– Mano vardas Sofija, aš liberalė…
– Mano vardas Klaidas, aš liberalas…
– Aš esu Giedrius, aš socialistas.
– Giedriau, kodėl tu socialistas?!
– Mano tėvai socialistai, seneliai, draugai, ir aš taip pat socialistas.
– Giedriau, o jei tavo mama būtų prostitutė, seneliai – vagys, o draugai – gėjai, kuo tu tada būtum?!
– Tada būčiau liberalas.

Štai turime naują darinį. Politiniai lavonėliai ir vėl bandys…

„ekspertai.eu”

Pasak A. Paulausko, „ne laikas keičia žmones, bet žmonės keičia laiką“.

„Reikia keisti politinę sistemą. Reikalingos naujos politinės struktūros, nauji judėjimai. Atėjo laikas jungtis, nes jungimosi procesas, iš esmės yra jėgos demonstravimo procesas“, – teigė A. Paulauskas.

Dėl to ir kuriama nauja ir stipri politinė jėga.

Buvusio Vilniaus mero A. Zuoko teigimu, „visi (R. Žemaitaitis, A. Zuokas, R. Paulauskas – ekspertai.eu past.) turi gerą praeitį ir patirtį“.

Todėl tokia gera praeitis ir patirtis, jei rinkimus laimėtų centro liberalai, Lietuvos piliečiams duotų didelę naudą.

Dėl būsimos partijos pavadinimo bus apsispręsta artimiausiais mėnesiais.

A. Zuokas atskleidė, kad būsima centro liberalų partija kvies prisijungti ir esamas liberalų partijas – Liberalų sąjudį ir Laisvės partiją. Prie naujos politinės jėgos taip pat bus kviečiami prisijungti visi kiti politiniai dariniai bei visuomeniniai judėjimai.

Liberalizmas viską griaunantis ir naikinantis politinis maras

Mykolo Romerio universiteto Filosofijos katedros profesorius Algirdas Degutis prieš keliasdešimt metų buvo vienas iš liberalizmo tradicijos Lietuvoje platintojų. Jis yra išvertęs į lietuvių kalbą ne vieną liberalizmo knygą. Tačiau jau kuris laikas A. Degutis garsėja kaip radikalus šiuolaikinio liberalizmo kritikas.

Algirdas Degutis: – Pati liberalizmo idėja man visą laiką buvo simpatiška dėl to, kad visą laiką buvau antimarksistas. Manau, ne aš vienas tokioj situacijoj buvau ir šitoj pirmoje knygoje „Individualizmas ir visuomeninė tvarka“ dėsčiau liberalizmo filosofinius, etninius, teisinius pagrindus.

Čia 1998-ų metų, gana ankstyva knyga. Bet.. laikui bėgant, pasirodžius šitai knygai, gal kokių 10 metų laikotarpyje, radikaliai pasikeitė mano požiūris į patį liberalizmą. Pradėjau suvokti, kad liberalizmas ir marksizmas – tai tos pačios upės dvi srovės. Ir tuomet, kai šitas suvokimas atėjo, pradėjau gilintis labiau. Pamačiau, kad abi ideologijos vadovaujasi viena pamatine idėja – laisvės idėja. Marksizmas siekia laisvės karalystės, liberalizmas siekia individų laisvės.

O ta laisvės sąvoka tokia graži, beveik šventa tapusi laisvės sąvoka, į ją pasigilinus pasimato, kad joje slypi visiška praraja, absoliuti destrukcija. Tiek marksizme, tiek liberalizme laisvinimasis nuo bet kokių suvaržymų vadinamas labai gražiai: emancipacijos, žmonijos pažangos procesu.

O kuo jis galiausiai baigiasi? Tuo, kad visi saitai, kurie žmones jungia į visumas, lojalumo ryšiai, tradicijos, tampa puolimo objektu. Išsilaisvinimo idėja, jeigu jinai būtų realizuota, iš visuomenės padarytų gryną želė, suskaldytų iki individų, iki atomų.

Bet šita destruktyvi idėja, visą laiką pateikiama pozityviai, kaip gėris, gėris, gėris…. bet jinai iš tikrųjų yra absoliučiai destruktyvi. Kiekviena ideologija turi turėt vedančią idėją. Vedančioji liberalizmo, kaip „izmo“ idėja yra destrukcija, visas ribas – šalina, visas vertybes, kurios pretenduoja būti aukščiau individo – jas naikina. Tokiu būdu griaunami visi visuomenės pamatai. Visuomenė laikosi tiktai tiek, kiek liberalizmui dar nepasiseka jos įveikti. Jeigu jam pasiseks, visuomenė žlugs.

Liberalizmas, kadangi yra nuolat agresyvėjanti ir dominuojanti pasaulyje ideologija, tai vienas svarbiausių dalykų, man regis, bent jau suprast, kad mums gresia didžiulis pavojus, kad jeigu mes nesuvoksim liberalizmo esmės – mes dingsim išvis iš gyvenimo, iš pasaulio.

Dings tie, kurie persismelkę liberalizmo idėjos. Dings Vakarai, o kadangi Lietuva taip veržiasi į tuos vakarus, tai Lietuva dings kaip tauta, kaip šeima. Pradedant nuo šeimos, kylant visais lygiais bus sufragmentuota, išlyginta ir padaryta želė ir paskui globaliam pasaulyje išsimaišys. Liberalizmas yra globalizmas, nes kai tu suminkai, sudraskai tautą į atskirus individus, tai tų individų tarpusavyje niekas neriša, jie tampa globalia koše. Liberalizmas veda į tą globalizavimą, tautų ištirpinimą. Ir mums iš tikro gresia išnykimas. Jeigu nesuvoksim to, kad vadovaujamės klaidinga ideologija, mirtina ideologija, – teigia Algirdas Degutis.

Liberalizmo pasekmės Lietuvai

2015 metais Lietuvoje registruota 2 921 920 žmonių, 2016 metais — 2 888 558, 2017 metais — 2 847 900, 2018 metais — 2 808 901 žmogus. 2019 metų pradžioje gyveno 2 793 986 žmonės.

Remiantis pesimistine JT prognoze, iki 2100 metų pabaigos Lietuvos gyventojų skaičius gali sumažėti iki 960 tūkst. žmonių. Be to, Lietuva yra viena iš trijų lyderiaujančių šalių pagal mirtingumą Europos Sąjungoje.

Iš viso per 1990-2019 m. laikotarpį iš Lietuvos išvažiavo apie 1 mln. žmonių, atvyko apie 0,3 mln (tame tarpe kitataučių). Daugiausiai žmonių Lietuvoje gyveno 1992 m. – 3,706 mln.

Milijonierių jau virš 300. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nurodo, kad 2017 metais 278 asmuo deklaravo 2016 metais turėjęs turto siekiančio 1–10 mln. eurų.

2018 metais milijoninius turtus, sukauptus 2017 m., deklaravo jau 390 asmenys.

Liudas Valys


Patiko? Pasidalinkite!