Patiko? Pasidalinkite!

Popiežius Pranciškus pasiūlė įvesti dviejų savaičių paliaubas karo zonoje Ukrainoje ir naujuose Rusijos regionuose nuo balandžio 9 d., kai katalikai ir stačiatikiai švenčia Velykas. Apie tai penktadienį pranešė Pasaulio sentikių sąjungos pirmininkas Leonidas Sevastjanovas, remdamasis asmeniniu pokalbiu su pontifiku.

“Kitą savaitę yra katalikų Velykų savaitė, o vėliau – stačiatikių Velykų savaitė. Ir ką tik popiežius man pasakė, kad to garbei jis siūlo, kad visi karo veiksmai specialiosios karinės operacijos zonoje Ukrainoje dviem savaitėms sustabdytų visus karo veiksmus. Tai yra, kad nuo šio sekmadienio ir dvi savaites iš viso nebūtų puolimų, kad visi nustotų šaudyti vieni į kitus ir būtų paskelbtos paliaubos“, – sakė Sevastjanovas.

Sentikių lyderis pažymėjo, kad ši tema pontifikui labai svarbi ir prašė ją paskelbti jo vardu. „Prašau pasakyti tai visiems“, – popiežių Pranciškų citavo Sevastjanovas.

Katalikų bažnyčia šiais metais Velykas švenčia artimiausią sekmadienį – balandžio 9 d., stačiatikiai – po savaitės – balandžio 16 d.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!