Patiko? Pasidalinkite!

Bijokite! „Omikron” atmaina ir toliau atakuoja naujas šalis ir plečia savo geografiją. Tačiau tikslių duomenų apie tai, kas yra naujasis „mutantas”, vis dar nėra

Per praėjusią savaitę pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 4,1 mln. žmonių, mirė per 52,5 tūkst., praneša Pasaulio sveikatos organizacija, analizuodama koronaviruso suvestinę nuo lapkričio 29 iki gruodžio 5 dienos.

Pasaulyje naujų susirgimų atvejų skaičius išaugo 2%, o mirčių skaičius — 10%, lyginant su praėjusią savaitę. Didžioji dalis mirčių nuo COVID-19 užregistruota Europoje — daugiau nei 55% atvejų visomis savaitėmis.

Europos regione, nepaisant palaipsniui plintančios omikroninės padermės, pastebimas net nedidelis sumažėjimas: sergamumas — 3%, mirtingumas — 2%.

Tačiau Afrikoje, kur fiksuojama daugiausiai naujų koronaviruso atmainų susirgimo atvejų, priešingai, pastebimai išaugo naujų COVID-19 atvejų skaičius — 79%. Nerimą keliančios tendencijos Amerikoje — 21% augimas.

Mirtingumas smarkiai išaugo Pietryčių Azijoje (49 proc.) ir Amerikoje (38 proc.), o Afrikoje, priešingai, sumažėjo 13 proc.

Delta padermė vis dar užima pagrindinę vietą tarp „koronaviruso mutantų”: per pastarąsias 60 dienų būtent jis buvo nustatytas beveik 99,8% tyrimų rezultatų. „Omikron” sudarė 0,1%, o alfa, beta ir gama (Britanijos, Afrikos ir Brazilijos) — mažiau nei 0,1%.

„Omikron” padermė

Pranešimai apie Pietų Afrikoje nustatytą naują koronaviruso mutaciją pradėjo gauti lapkričio pabaigoje. PSO nedelsdama perėmė naujos padermės kontrolę ir netrukus įtraukė ją į „susirūpinimą keliančių variantų” sąrašus. PSO duomenimis, gruodžio 7 dieną omikroninė koronaviruso padermė buvo aptikta 57 šalyse.

Nustatyta, kad jis turi 50 mutacijų, iš kurių 34 yra baltymų junginiuose: jų pagalba koronavirusas patenka į žmogaus ląsteles. Mokslininkai mano, kad tai gali sumažinti neutralizuojantį antikūnų aktyvumą, o tai savo ruožtu lemia natūralaus imuniteto apsaugos sumažėjimą.

Pasak PSO, tai gali paaiškinti, „kodėl ši galimybė sparčiai plinta tarp gyventojų, turinčių didelį imunitetą, kaip tai daroma Pietų Afrikoje”. Tačiau ekspertai kol kas nežino, ar tai turi įtakos padermės užkrečiamumui, ligos sunkumui ir mirties tikimybei: iš nedaugelio pasaulyje žinomų atvejų galima daryti išvadą, kad „omikron” vyksta „besimptomiai” arba lengvai”.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!