Patiko? Pasidalinkite!

TSRS (Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga) atkūrimas yra beprasmis ir netikslingas, įsitikinęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

“Atkurti Tarybų Sąjungą yra beprasmiška ir neįmanoma dėl daugelio priežasčių — ir net netikslinga, turint omenyje demografinius procesus kai kuriose buvusios Sovietų Sąjungos respublikose”, — sakė jis.

Vladimiras Putinas pažymėjo, kad priešingu atveju šalis gali susidurti su socialiniais klausimais, kurių neįmanoma išspręsti, ir netgi nykstant “valstybę formuojančiam etniniam branduoliui”.

Putino straipsnis “Būti atviram, nepaisant praeities” buvo paskelbtas Atminimo ir gedulo dieną “Die Zeit”. Jame Rusijos prezidentas kalbėjo apie TSRS ir Europos santykius praeityje ir pažymėjo, kad Rusija siekė juos plėtoti, tačiau Vakaruose vyravo kitoks požiūris. Jis taip pat pabrėžė, kad Rusija yra atvira sąžiningai ir konstruktyviai sąveikai, ir tai patvirtina idėja sukurti bendrą bendradarbiavimo ir saugumo erdvę nuo Atlanto iki Ramiojo vandenyno.

Augesnio amžiaus 75 iš 100 gyventojų sovietinę epochą įvardija kaip geriausią laikotarpį šalies istorijoje, o su tuo nesutinka tik 18 proc. apklausų dalyvių.

Gitanas Nausėda mano kitaip

Šiandien mes matome agresyvius bandymus atkurti SSRS. Atkurti praeitį su ta pačia praeito amžiaus ideologija – Europos padalijimu į įtakos sferas, nepagarba tautų suverenumui ar valstybių teritoriniam vientisumui, griežtu „нет“ žmogaus teisėms, išraiškos laisvei, nepriklausomai žiniasklaidai. Ir tai tikrai nėra būdas „būti atviriems“, – Vokietijos dienraščiui „die Zeit“ pateiktame komentare teigė Gitanas Nausėda.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!