Patiko? Pasidalinkite!

Pačios Europos šalys sukūrė sąlygas, kad pas jas vyktų šimtai tūkstančių migrantų, o dabar bando pabėgti nuo atsakomybės už įvykius, komentuodamas migracijos krizę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Jo žodžius cituoja RIA Novosti.

“Jie patys dėl to kalti. Pasakau kodėl: dėl politinių, karinių, ekonominių priežasčių. Jie patys sukūrė sąlygas tūkstančiams ir šimtams tūkstančių žmonių atvykti. O dabar ieško kaltųjų, kad nusiimtų atsakomybę už tai, kas vyksta”, – sakė Putinas televizijos kanalo “Rossija 1” eteryje.

Šalies vadovas taip pat pakomentavo “Aeroflot” metamus kaltinimus skraidinant migrantus į Minską.

“Ką su tuo turi bendro mūsų “Aeroflot”? Ar bent vienas “Aeroflot” lėktuvas yra skraidinęs ką nors (iš jų ten)? Nežinau, bet tikriausiai kažkas galėjo pasinaudoti kokiu nors lėktuvu ir skristi per trečiąsias šalis. Ką mes su tuo turime daryti? Dar kartą kartoju: tai noras nusimesti atsakomybę už įvykius, kurie dabar vyksta”, – pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas.

Lapkričio 8 dieną didelė grupė pabėgėlių, daugiausia kurdų, patraukė link Baltarusijos sienos su Lenkija. Apie 2000 pabėgėlių, tarp jų nemažai moterų ir vaikų, sustojo priešais Lenkijos užtvarus pasienyje, jie įkūrė spontanišką stovyklą prie Bruzgi posto Gardino srityje.

Lenkijos saugumo pajėgos jų nepraleidžia, migrantai bandė įveikti kliūtis. Pastaruoju metu Lietuva, Latvija ir Lenkija pranešė, kad prie sienos su Baltarusija padaugėjo sulaikytų nelegalių migrantų, kaltindamos Minską sukėlus migracijos krizę.

Minskas atmeta visus kaltinimus. Dėl susidariusios situacijos Lenkijos prezidentas įvedė nepaprastąją padėtį su Baltarusija besiribojančiose teritorijose, saugant sieną dalyvavo kariuomenė ir policija.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad Minskas nebevaržys nelegalių migrantų srautų į ES šalis: dėl Vakarų sankcijų nėra “nei pinigų, nei pajėgų”. Baltarusijos pasieniečiai ne kartą yra pareiškę apie Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos priverstinį migrantų išvarymą į Baltarusijos teritoriją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!