Patiko? Pasidalinkite!

Apgailestauju, kad opozicija renkasi Latvijos įžeidinėjimą, vietoje konstruktyvaus dialogo ir už Seimo kolegas iš opozicijos atsiprašiau už neatsakingus pareiškimus skirtus Latvijai ir jos tautai.

Šiandien ryte laišku kreipiausi į Latvijos ambasadorių p. Indulį Bērziņš po to, kai konservatorių atstovas Ž. Pavilionis duodamas interviu Latvijos žiniasklaidai apkaltino Latviją pardavus Maskvai Lietuvą ir teigė, kad laimėję rinkimus konservatoriai pateks į valdžią ir „visa tauta bus susidariusi nekokį stereotipą apie latvius, kurie mus pardavė Maskvai“.

Šiuo metu LR Seimo daugumą sudarantys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujantys politikai, didžiuojasi ir džiaugiasi Lietuvos ir Latvijos bičiuliškais santykiais ir bendradarbiavimu valstybių saugumo, ekonomikos, kultūros ir kitose srityse.

Mūsų valstybės turi bendrų tikslų ir darbų ateityje, kuriuos, kaip ir dera sunkų kelią nuėjusioms valstybėms, derinsime derybų, diskusijų, sutarimo ieškojimo keliu, gerbdami vieni kitus ir pabrėždami vertybes, kurios mus vienija.

Apmaudu, kad mūsų kolegos iš opozicijos renkasi tokį kelią, ieškant kuo didesnio matomumo prieš rinkimus. Jei mūsų jau nebestebina nuolatiniai kaltinimai ir retorika sklindanti iš opozicijos tribūnos, Latvijos kolegas tai turėjo nemaloniai nustebinti, nes kaltinimai bendradarbiavimu su Maskva ir grasinimai yra rimti bei gali turėti rimtų pasekmių ne tik diplomatiniams mūsų valstybių santykiams bet ir visose srityse, kuriose šalys bendradarbiauja. Įtraukti kaimynus į rinkimines kovas – negarbinga ir neatsakinga, bei parodo, kad ši partija jau nebejaučia nei ribų, nei savo elgesio pasekmių.

Tikiuosi artimiausiu metu susitikti su p. I. Bērziņš ir aptarti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos užsienio politikos ir bendradarbiavimo su kaimynais aktualijas bei planus, – rašo Ramūnas Karbauskis.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!