Patiko? Pasidalinkite!

Seimo nario B. Matelio pranešimas: parlamentaro kreipimasis į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį

Gerbiamasis Seimo Pirmininke, kreipiuosi į Jus, nes tikiu, kad padorumas ir valstybės interesai Jūsų darbe visuomet būdavo svarbiau už siaurus partinius interesus ar politines intrigas.

Kreipiuosi ir kaip Mišrios Seimo narių grupės seniūnas, ir kaip Antikorupcijos komisijos narys. Išdėstyti savo nerimą paskatino Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio ketinimai griebtis grasinimo, šantažo, politinio spaudimo priemonių ir atviro melo siekiant atleisti iš užimamų pareigų Susisiekimo ministerijos vadovą Roką Masiulį.

2016 metais Valstiečių ir žaliųjų sąjunga laimėjo Seimo rinkimus. Vienas pagrindinių tikslų, siekiant užkirsti kelią galimai korupcijai, piktnaudžiavimui ir valstybės užvaldymui panaudojant strateginių valstybės įmonių įtaką, buvo didelis užsidegimas pertvarkyti įmones „Lietuvos geležinkeliai“ ir valstybines urėdijas. Tada  Jums, gerbiamasis Seimo Pirmininke, pavyko suvienyti Seimą šiam darbui, o už šias permainas balsavo ir valdantieji, ir opozicija. Neabejoju, kad Jūs, kaip ir kiti Seimo nariai, turėjote tuomet oficialios ar konfidencialios informacijos apie piktnaudžiavimo mastą šiose įmonėse ir nenorėjote su tuo taikstytis.

Akivaizdu, kad R. Karbauskis siekia ne tik pasikviesti ministrą R. Masiulį ir užduoti jam klausimus. Jis aktyviai, panaudodamas Seimo narės Agnės Širinskienės agresyvią retoriką ir įtaką, ketina siekti atstatydinti ministrą R. Masiulį. Jeigu Jūs pritarsite šio ministro politiniam persekiojimui, mano galva, padarysite nepataisomą klaidą, o valstybė taps Jūrų uosto vadovo, jo klientų ir įtakingų bei apsukrių verslininkų įkaite. Šią situaciją vertinčiau kaip ir 2016 metais buvusią padėtį „Lietuvos geležinkeliuose“ ir valstybinėse urėdijose, kai pernelyg glaudžiai buvo susilieję verslo ir politikos interesai.

Suprantu R. Karbauskio norą kaitinti situaciją – artėja Prezidento rinkimai, visi nori laimėti rinkimus, tačiau pateisinti tokio elgesio niekaip negaliu. Tai – politinis užribis.

Manau, kad premjeras S. Skvernelis irgi privalėjo reaguoti nedelsdamas ir aiškiai pareikšdamas, kad nenori laimėti rinkimų bet kokia kaina, užleidžiant pozicijas tiems, kurie kėsinasi užvaldyti valstybę. Tačiau premjeras reagavo dviprasmiškai, bent jau kol kas nesirengia stoti valstybės pusėje. Todėl iniciatyvos privalote imtis Jūs, kaip įstatymų leidybos institucijos – Seimo – vadovas.

Kreipiuosi į Jus, gerbiamasis Seimo Pirmininke, ir prašau panaudoti visą savo įtaką, kad R. Karbauskio asmeninės nuoskaudos, noras keršyti ir demonstruoti autoritarinį valdymo būdą, nesumenkintų valstybinio Jūrų uosto tarptautinio prestižo. Nuolaidžiavimas įtakingiems verslininkams sukeltų visuomenės pasipiktinimą ir sumenkintų viso Seimo prestižą, o Vyriausybei būtų sunku vykdyti savo pareigas ir kalbėti apie teisingumą, jeigu ir toliau būtų politiškai persekiojamas daug metų sąžiningai valstybei tarnavęs ministras R. Masiulis.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!