Patiko? Pasidalinkite!

Plungėje (“Skieruvoje”) yra vienas įdomus jaunas politikas Jonas Mockūnas. Apie jį ir jo kolegas kalbėjome radijo stotyje “Spindulys”. Savo pareiškimais Jonas niekuo nesiskiria nuo nubukinto dabartinio jaunimo – kalba bendraisiais propagandinės žiniasklaidos naratyvais ir mano, kad tai jo nuomonė.

 

Tokiems jauniems žiopliams siūlome pažiūrėti Prancūzijos žurnalistės Anna Loury Bonnel filmą. Anna vienoje Prancūzijos TV papasakojo, kaip Ukrainos kariai 7 metus apšaudė Donbasą, kiek vaikų ir moterų jie nužudė, o laidos vedėjas sakė, kad negali tuo patikėti. Tada Anna Loury Bonnel pasakė: „Aš filmavau viską, ką mačiau savo akimis, pažiūrėkite mano dokumentinį filmą“.

Reiktų paminėti ir dar vieną dalyką apie šį jauną politiką, galimai vaikystėje nukentėjusį nuo tėvo. Jo tėvas Leonas Mickūnas buvo Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktorius. Iš šių pareigų jis buvo išprašytas, o to priežastis – vadovas ėmėsi nepedagogiškų mokinio auklėjimo būdų.

Jonas Mockūnas/ Leonas Mockūnas/ DFX koliažas

2019 metų balandžio mėnesį L. Mockūno atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas. Apie Leono veiksmus žiniasklaidoje anuomet patvirtino ir meras Audrius Klišonis. Taip pat jis užsiminė, jog tyrimas inicijuotas dėl nepedagogiško ir neetiško, patyčių apraiškų turinčio direktoriaus elgesio mokinio atžvilgiu.

Leonas Mockūnas gimnazijai vadovavo nuo 2000 m. rugpjūčio 31 d. iki 2019 m. gegužės mėnesio, kuomet Plungės rajono savivaldybei gavus L. Mockūno prašymą atleisti jį iš šių pareigų, abiejų šalių susitarimu darbo sutartis baigėsi balandžio 30-ąją. Buvusiam vadovui buvo išmokėta penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka ir kompensacija už 110 darbo dienų nepanaudotų kasmetinių atostogų.

Žmonės redakcijai pranešė ir dar vieną įdomią detalę – tai, kad Leonas Mickūnas yra išsiskyręs su Jono Mickūno mama ir net kelis kartus bandė globon paimti berniuką, bet tuometinės Plungės rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojos to padaryti neleido. Vienišas vyras norėjo globon pasiimti berniuką. Nekeista?..

Pasirodo, kad Leonas Mockūnas ir toliau eina mokytojo pareigas, tik Plungės rajoną jis paliko. Dabar jis dirba Pasvalio rajone, Vaškų gimnazijoje. Gyvendamas Plungės rajone, Leonas turėjo vaikų raidos centrą “Eglė”, kurį taip pat persikėlė į Pasvalio rajoną, Saločių miestelį ir toliau ten su vaikučiais vykdo veiklą.

Apie Joną Mockūną ir kitus jo kolegas kalbėjome Plungėje veikiančioje ir kuo toliau, tuo labiau spinduliuojančioje radijo stotyje “Spindulys”.

Gero visiems žiūrėjimo ir klausymo.

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!