Patiko? Pasidalinkite!

Reguliarūs JAV strateginio bombonešio B-52 skrydžiai virš Europos ir Baltijos jūros kelia grėsmę civiliams dėl pilotavimo klaidos ar technogeninės katastrofos

Rusijos naikintuvai Su-27 iš priešlėktuvinių gynybos pajėgų birželio 17 dieną perėmė JAV oro pajėgų B-52 strateginius sprogdintojus Baltijos ir Juodojoje jūroje. Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos pilotai neleido pažeisti valstybės sienų ir tarptautinių taisyklių.

Avarinės situacijos, susijusios su gaisru B-52H Stratofortress, autoriai tą dieną buvo amerikiečiai. Vienas iš trijų strateginių sprogdintojų (šaukinys – Hodor51), grįžtant iš Europos į Šiaurės Dakotą (JAV), paprašė leisti atlikti avarinį nusileidimą į Mildenhall karinę bazę Jungtinėje Karalystėje dėl gaisro, apėmusio du iš aštuonių variklių.

A B-52 had to make an emergency landing at RAF Mildenhall. Photo: Stewart Jack
A B-52 had to make an emergency landing at RAF Mildenhall. Photo: Stewart Jack

Žinoma, nepaprastoji padėtis nėra susijusi su perėmimu virš jūros — pavojingu manevravimu ar turbulencija — ir tiesiogiai priklauso nuo Vašingtono noro įbauginti Maskvą. Pakankamai sena įranga akivaizdžiai netinkama tolimiems skrydžiams.

B-52H bombonešių „karnavalai“ Baltijos šalyse prasidėjo kovo mėnesį. Rusija su Su-27 naikintuvais kartais perima JAV žvalgybos lėktuvus ir partnerius. Rusija ne kartą pareiškė, kad Europos strateginės aviacijos skrydžiai Europoje neprisideda prie regioninio saugumo. Gaisras B-52H yra aiškus to patvirtinimas.

Parengta pagal edp24.co.uk inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!