Patiko? Pasidalinkite!

Lyda (brus. Ліда, rus. Лида) – miestas šiaurės vakarų Baltarusijoje, apie 112 km nuo Gardino, 120 km iki Lenkijos ir 40 km iki Lietuvos sienos. 

Lydoje rugsėjo mėn. prie Lydos pilies sienos bus atidengtas trijų tonų bronzinis paminklas kunigaikščiui Gediminui.  1323–1328 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas Lydoje pastatydino mūrinę pilį. Ją ir Lydos apylinkes 1392 m. ir 1394 m. puldinėjo kryžiuočiai ir mongolai-totoriai, paskutinį kartą 1506 m. – Krymo totoriai.

„Tai bus statula ant aukšto pjedestalo,  kunigaikščio ir žirgo pavidalu, ją pastatys Grunwaldo ir Zamkova gatvių sankirtoje, šalia šiaurinės Lydos pilies sienos“, – sakė Lydos rajono vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Viktoras Praniukas.

Pridėti.  4. (1) .jpg

Paminklo eskizų projektai vyko su didžiule konkurencija. 2018 m. vasario 8 d. nugalėtoją pasirinko profesionali žiuri, kurioje dalyvavo žymūs skulptoriai, architektai, istorikai, taip pat Kultūros ministerijos ir Lydos valdžios atstovai. Liepos mėnesį buvo patvirtintas paminklo eskizas.

IMG-b31071e29f8760ab395204cb5e6f29e4-V.jpg

Pasak menininko Sergejaus Oganovo, Gedimino paminklas yra tarptautinio masto objektas. Didžiojo kunigaikščio įvaizdis labiausiai atitiks istorinę tiesą.

Lydos gyventojai vieningai mano, kad paminklas Gedyminui sustiprins regiono kultūrinį ir turizmo potencialą ir sustiprins naujų kartų patriotizmą.

Parengta pagal grodnonews.by inf.


Patiko? Pasidalinkite!