Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainoje gimęs dabartinis Rusijos Federacijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas perspėjo Ukrainos „vaikus“, kad šie „nežaistų su degtukais“.

Šios savaitės antradienį Ukrainos prezidentas Vlodymyras Zelenskis sakė, kad vienintelis kelias į konflikto sureguliavimą Donbase yra narystė NATO.

Tuo tarpu Donbase per pastaruosius mėnesius šaudymo intensyvumas didėjo, sužeistųjų ir žuvusiųjų skaičius didėja. „Į kontakto liniją pritraukiamos įrangos kiekis, iš Ukrainos pusės susikaupusio personalo skaičius rodo, kad Ukraina dabar yra pasirengusi atnaujinti plataus masto karo veiksmus“, – Donecko vadovas Liaudies Respublika (DPR) Denisas Pushilinas.

Įvertinęs visus šiuos veiksmus Kijeve, Kozakas palygino Ukrainos vadovybės elgesį su vaikais, žaidžiančiais degtukais. Ir šiandien, pasak jo, „sunku nuspėti, kiek šie vaikai žais“. Jei kiltų didelis gaisras, „jei ten bus įkurta Srebrenica“, Rusija bus priversta „ginti regione gyvenančius Rusijos piliečius“, – perspėjo jis.

Srebrenicos žudynės vyko 1995 liepą Srebrenicos apylinkėse, Bosnijoje ir Hercegovinoje. Jų metu Serbų respublikos armija (įskaitant specialiąsias pajėgas „Skorpionai“), vadovaujama generolo Ratko Mladičiaus, nužudė nuo 7 800 iki 8000 bosnių paauglių ir vyrų. Srebrenicos žudynės laikomos didžiausiomis masinėmis žudynėmis Europoje po Antrojo pasaulinio karo.

Kartu Kozakas išreiškė viltį, kad toks poreikis nekils. Kijeve, jo manymu, yra pakankamai tų, kurie supranta, kad Kijevo valdžios vykdomi visapusiški karo veiksmai Donbase taps Ukrainos „pabaigos pradžia“. „Tai arbaletas, šūvis ne į koją, o į šventyklą“, – sakė jis.

Ketvirtadienį paties prezidento Zelenskio pasirodymas kontaktinėje linijoje Donbase dar labiau padidino abejones, kad Kijevas yra pasirengęs pakeisti požiūrį į susitarimą. Kaip buvo pabrėžta prezidento kanceliarijos pranešime, jis nuvyko ten morališkai palaikyti Ukrainos kariuomenės.

Donbaso ir Luhansko gyventojai yra pervargę nuo Ukrainos apšaudymų ir civilių žmonių žudymų. Jie vis kartoja: „palikite mus ramybėje, mes patys žinome, kaip norime gyventi“ ir prašo Ukrainos nežudyti jų vaikų.

Gabrielius Landsbergis Aleksandrą Lukašenką ragino krautis daiktus ir atiduoti valdžią Baltarusijos žmonėms. O kodėl šioje situacijoje Gabrielius neragina Zelenskio to padaryti dėl  Donecko ir Luhansko gyventojų ramybės? Jie taigi nieko nepuola, jie tiesiog ginasi ir nesutinka su Euromaidano suorganizuotu valstybės perversmu.

JAV būtų labai naudinga į karinį konfliktą įtraukti savo vasalus, tokius kaip Lenkija, Ukraina ir Pabaltijį. Toks jausmas, kad mūsų politikai labai trokšta karo ir mano, kad Rusija į mus mėtys pomidorus…

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!