Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos pieno gamintojai bando apeiti Rusijos sankcijas ir savo produkciją į Rusiją gabena aplinkiniais keliais. Šis būdas ne visada pavyksta, todėl paskutiniu metu suaktyvėjus Lietuvos pasisakymams prieš Rusiją, vis dažniau Rusijoje sulaikomi lietuviški maisto produktai.

Orenburgo regione muitininkai sustabdė neteisėtai gabenamą Lietuvos kilmės sūrio krovinį. Orenburgo regione automobilių kontrolės punkte „Sagarčin“ užkirstas kelias neteisėtam sūrio, kuriam taikoma sankcijų politika, importui, pranešė Orenburgo muitinės spaudos tarnyba.

Bendras produkcijos svoris siekė 21077 kilogramų. Krovinys buvo gabenamas iš Kazachstano. Kokio Lietuviško gamintojo sūriai sulaikyti Rusija dar nenustatė.

Vežėjas muitinės pareigūnams pateikė dokumentus, pagal kuriuos neįmanoma buvo identifikuoti produkciją. Taip pat neįmanoma buvo nustatyti prekių kilmės šalies, nes nebuvo žymėjimo.

Muitinės patikros metu paaiškėjo, kad anksčiau ši sūrio partija buvo importuota į Kazachstaną iš Lietuvos.

Iškelta byla pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Pagal sankcijų tvarką sūris bus sunaikintas.

Gegužės pabaigoje „Rosselchoznadzor“ Primorės krašto ir Sachalino apskrities valdybos darbuotojai Vladivostoko turguje aptiko sankcionuoto Lietuvos, Prancūzijos ir Italijos gamybos sūrio produkcijos.

Санкционный сыр на Оренбургской таможне
© PHOTO: ФЕДЕРАЛЬНАЯ ТАМОЖЕННАЯ СЛУЖБА
Lietuviško sūrio partija Orenburgo regione

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Smolensko regione muitinės pareigūnai sulaikė automobilį su uždraustu Lietuvos gamybos sūriu. Iš viso buvo aptikta 19,6 tonų produkcijos.

Dėl tranzito sąlygų pažeidimo buvo nuspręsta grąžinti sūrį siuntėjui.2014 metais Maskva paskelbė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų.

Tarp jų JAV, ES šalis, Kanada, Australija ir Norvegija. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Maskva ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

Parengta pagal sputniknews.lt


Patiko? Pasidalinkite!