Patiko? Pasidalinkite!

Rusija nėra suinteresuota plėtoti prekybos ir ekonominius ryšius su Lietuva, Latvija ir Estija, tikina ekspertas Aleksandras Nosovičius

Aleksandras Nosovičius teigė, kad Baltijos šalių kryptis nebėra Rusijos prioritetas, taip pat ir ekonomine prasme.”Prekybos misijų tikslas visada yra vystyti ekonominį bendradarbiavimą, užsienio ekonominį bendradarbiavimą. Jei Rusija uždaro prekybos misijas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, tai reiškia, kad ji nėra suinteresuota tokiu bendradarbiavimu”, — sakė jis. Nosovičius priminė, kad dar 2016 metais Rusijos Federacija oficialiai paskelbė apie Rusijos tranzito perkėlimą iš Baltijos uostų į vietinius.

“Po to stambios Rusijos korporacijos paliko Baltijos šalis, pirmiausia tranzito srityje. Rusija parodė ir panašiais veiksmais rodo, kad nėra suinteresuota plėtoti prekybinius ir ekonominius ryšius su Baltijos šalimis. <…> Ryšiai su jomis reikalingi minimaliu būtiniausiu lygiu, nes juk šios šalys ribojasi su Rusijos Federacija”, — sakė jis.

Rusijos pramonės ir prekybos ministerija šią savaitę paskelbė, kad sustabdo darbą Baltijos šalyse. Informaciją interviu NTV patvirtino ministerijos vadovas Denisas Manturovas.

Anot Manturovo, Baltijos valstybėms nereikia papildomos prekybos misijų paramos.Šiuo metu visavertę Rusijos prekybos atstovybę Baltijos šalyse yra tik Lietuvoje. Prekybos misijos yra vyriausybinės agentūros, kurios atstovauja Rusijos Federacijos interesams užsienyje visais užsienio ekonominės veiklos klausimais, įskaitant nemokamą pagalbą Rusijos įmonėms ir regionams, norintiems patekti į užsienio rinkas.

 

Su jų parama reguliariai organizuojamos verslo misijos, kurios padeda Rusijos eksportuotojams užmegzti verslo ryšius užsienyje.Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt buvusios lyderės Dalios Grybauskaitės, pagarsėjusios savo antirusiškų pareiškimais ir rusofobine pozicije, valdymo metus. Dabartinė šalies vadovybė tęsia tą pačią mintį ir reguliariai skelbia apie didėjančią “Rusijos grėsmę”.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!