Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas paragino konfiskuoti iš Rusijoje esančių nedraugiškų šalių piliečių verslą kaip veidrodinį atsaką į tuos pačius veiksmus prieš Rusijos įmones užsienyje.

Toks pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai JAV Atstovų rūmai priėmė įstatymą, leidžiantį perduoti įšaldytą Rusijos įmonių ir piliečių turtą Ukrainai.

Anot Volodino, pajamos iš nedraugiškų šalių firmų pardavimo gali būti nukreiptos į Rusijos plėtrą.

Kaip priminė Valstybės Dūmos pirmininkas, dabar Rusijos verslininkai perka užsienio įmones, kurios veikia Rusijos Federacijoje, taip pat partnerių, norinčių pasitraukti iš rinkos, akcijas. Rusijos pusė šiais klausimais veikia civilizuotai ir tarptautinės teisės rėmuose.

“To negalima pasakyti apie daugybę nedraugiškų šalių: Lietuvą, Latviją, Lenkiją ir net JAV, kurios tiesiog užsiima vagystėmis”, — savo Telegram kanale parašė Valstybės Dūmos vadovas.

Tuo pačiu metu, anot jo, JAV priimtas įstatymas neturės įtakos Rusijos ekonomikai.

“Konfiskuotos jachtos, vilos ir kitas turtingų piliečių turtas vis tiek nedirbo jos plėtrai”, — pasakė Volodinas.

Kartu, pasak politiko, naujasis įstatymas sukuria pavojingą precedentą, “kuris turėtų bumerangu smogti pačioms Valstijoms”.

Tuo pat metu Volodinas pažymėjo, kad užsienyje įšaldytos Rusijos aukso ir užsienio valiutos atsargos, kurių suma siekia apie 300 mlrd. dolerių, liks Rusijos Federacijos nuosavybėje.

“Grąžins, niekur nedings. Tai valstybės lėšos”, — mano Valstybės Dūmos pirmininkas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad kaip atsakomąją priemonę Centrinis bankas uždraudė užsienio investuotojams išimti lėšas iš Rusijos finansų sistemos.

“Kai kuriais skaičiavimais, kalbama apie daugiau nei 500 milijardų dolerių. Turime kuo atsakyti”, — pasakė Volodinas.

2022 metų pradžioje Rusijoje veiklą vykdė daugiau nei 300 lietuviškų įmonių.

GF inf.


Patiko? Pasidalinkite!