Patiko? Pasidalinkite!

Karantinas gali būti pratęstas iki gegužės 11 dienos. Galutinį sprendimą rytoj priims Vyriausybė.

Kartu su tuo planuojame atlaisvinti dar dalį verslo – apie ką kalbėjome ir anksčiau. Galvojame ir apie palengvinimus tam tikroms sporto rūšims, kuomet užsiėmimai vyksta atviroje erdvėje.

Dėl darželių atidarymo – čia laukiame medikų ekspertų rekomendacijų. Dėl sustabdytų gydymo paslaugų atnaujinimo esame pakeliui, ministras turi ateiti su konkrečiu planu ir gairėmis.

Dar galvojame apie sprendimus dėl muziejų ir bibliotekų lankymo.

Daugiau ir konkretesnių detalių pateiksime rytoj,- pranešė Saulius Skvernelis.

Papildyta 2020.04.22

Kovo viduryje įvestas karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos, tačiau jau nuo kitos savaitės bus sušvelnintos jo sąlygas. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.Pagal priimtą nutarimą, nuo balandžio 27 dienos veikla bus leidžiama visoms parduotuvėms, atsisakant reikalavimo, kad įėjimas į jas būtų tik iš lauko. Veiklą atnaujinti galės lauko restoranai, kavinės ir barai.

Dėl to padaryta išimtis reikalavimui visur dėvėti veido kaukes — nebus privaloma jas dėvėti valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose.Teniso, golfo aikštynai, šaudyklos, vandenlenčių parkai taip pat galės atnaujinti veiklą kitą savaitę. Visais atvejais vienam lankytojui privalės tekti ne mažiau kaip 10 kvadratinių metrų plotas ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp asmenų ar jų grupių.Karantino metu bus leidžiama lankytis pažintiniuose parkuose, zoologijos, botanikos soduose, tačiau tarp žmonių grupių turi būti ne mažesnis nei dvejų metrų atstumas.

Bus galima teikti nagų ir plaukų priežiūros paslaugas, tačiau bus privaloma riboti lankytojų srautus. Vienam klientui turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas, vienu metu daugiau kaip vieną klientą aptarnauti draudžiama.

Be to, nuo kitos savaitės bus leidžiama organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių egzaminus bei aviacijos mokymus.Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 dieną įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų veikla, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!