Patiko? Pasidalinkite!

San Franciske, netoli Silicio slėnio esančiame mieste, yra visa grupė žmonių, kurių pagrindinė veikla yra raustis šiukšlių konteineriuose netoli turtingų namų. Kaip pranešė „New York Times“, dažniausiai benamiai (bomžai) „lobių medžiotojai“ gali rasti nuostabių dalykų vietinių milijardierių šiukšlių konteineriuose, nuo tinkamos įrangos ir dizainerio drabužių iki sidabro dirbinių.

San Francisko benamiai žmonės: NYT mokosi, kaip patekti į „Zuckerberg“ šiukšliadėžę

Pora kvartalų nuo namų, už 10 milijonų JAV dolerių „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo San Franciske savo mažame bute su vienu langu gyvena Džeikas Orta. Jo ankšta būstinė yra užpildyta skirtingomis šiukšlėmis: rausvu vaikų dviračių šalmu, darbiniu dulkių siurbliu, plaukų džiovintuvu, kavos aparatu – visa tai, ką Orta rado milijardierių kaimyno šiukšliadėžėje.

Pasak „The New York Times“, 56 metų Džeikas Orta yra buvęs karininkas, kuris tam tikru metu savo gyvenime leido gatvėje be pastogės, bet dabar gyvena valdžios institucijų suteiktame bute. Rausimasis po šiukšles yra pagrindinė šio žmogaus veikla, ir jis turi daug bendraminčių. San Franciske yra visa grupė žmonių, kuriuos nuolat vilioja šiukšlių konteineriai iš turtingų namų.

Šis reiškinys egzistuoja daugelyje JAV miestų, ir, kaip ir daugybė benamių San Franciske, jis yra „ vienas iš amerikiečių kapitalizmo pasekmių “, kuriame vienas iš turtingiausių žmonių pasaulyje ir paprastas šiukšlių žmogus gyvena per kelias minutes pėsčiomis, vienas nuo kito.

Orta pats save laiko „ lobių medžiotoju “. „ Nuostabu, ką žmonės išmeta. Jūs niekada nežinote, ką rasite, – vyras pasidalino savo pastabomis po to, kai atrado geros būklės dizainerių džinsus, visiškai naują juodą džinsinį švarką, firminius sportinius batelius ir dviračio pompą. Pasak Ortos, jo tikslas yra užsidirbti apie 30–40 JAV dolerių per dieną iš savo radinių.

Tuo pačiu metu, kaip pabrėžta leidinyje, raustis konteneriuose Kalifornijoje draudžiama įstatymais. Kai konteineris patenka į gatvę, jo turinys laikomas šiukšlių surinkimo įmonės turtu. Tačiau įstatymo laikymosi niekas nekontroliuoja.

Ortas šeimoje buvo vienas iš 12 vaikų. Orta daugiau kaip 10 metų tarnavo karinėse oro pajėgose, dalyvavo karo metu Persijos įlankoje, lankėsi Vokietijoje, Korėjoje ir Saudo Arabijoje. Bet kai jis sugrįžo į JAV, jis sužinojo, kad jo žmona paliko jį. Vyras, priklausantis nuo alkoholio, prarado būstą, o tada persikėlė į San Franciską, kur gavo nedidelį butą iš specialios vyriausybės programos benamiams.

Auštant Ortas išeina iš namų ir ieško „ turtų “ turtingiausiose miesto vietose. Žmogus žurnalistui papasakojo (su kuriuo kartu) išėjo į „ medžioklę “, kad pagrindinė taisyklė yra patikrinti, ar bako viduje nėra meškėnų ar lapių. Kovo mėn. paieškos metu Orta suklupo, radęs visą dėžutę sidabrinių ir stiklo papuošalų, tarsi kažkas būtų „ ištraukęs staltiesę iš visos šventės Europos pilyje “.

„ Kaip ten sako?“ Kas yra šiukšliadėžėje, tai kažkam dar vienas lobis “ , – sako vienas iš Horta „ kolegų “. Be kitų neseniai rastų daiktų, vyrai turi telefonus, iPad’us, tris laikrodžius ir keletą maišelių marihuanos. Pasak šiukšlių, jis paima tik tai, kas buvo aiškiai išmesta.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Бомжи из Сан-Франциско“

Pasak Australijos fotografo Nikos Marzano, kuris dažnai fotografuoja San Francisko bomžų veiklą, mieste yra keli šimtai Ortos tipo žmonių. Kadangi šie žmonės dažnai renka daiktus, kurie negali būti perdirbami ir padeda jiems įgyti naują gyvenimą, jie, Marzano nuomone, veikia visuomenės labui. Fotografas pripažįsta, kad kai kurie benamiai piktnaudžiauja narkotikais, tačiau apskritai jų darbas gali būti laikomas verslumo forma.

Mėgstamiausias Džeiko Ortos radinys, kurio jis niekada neparduos – tai viso pasaulio laikraščių rinkinys, kuriame dokumentuojami Antrojo pasaulinio karo eiga. Žmogus nesupranta, kaip kažkas galėjo jį išmesti. 

New York Times


Patiko? Pasidalinkite!