Patiko? Pasidalinkite!

Šiandien 2019.04.10 Kazimieras Juraitis lankėsi VPK, Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate, kur šiuo metu su Stanislovu Tomu tyrėjai atlieka procesinius veiksmus.

Stanislovas Tomas policijos buvo sulaikytas 2019 m. balandžio 8 d. apie 11 val. 48 valandoms, dėl Jono Noreikos atminimo lentos demontavimo. Šiandien dienai 12;15 val. Stanislovas Tomas dar tebėra sulaikytas.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, jam vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai. Policijos tyrėja Svetlana Sinkevič patvirtino, kad Stanislovui Tomui yra paskirtos dvi kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Rašytinis pasižadėjimas neišvykti yra rašytinis įtariamojo įsipareigojimas neišvykti iš Lietuvos Respublikos, nepasišalinti iš savo gyvenamosios ar laikino buvimo vietos be ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro arba teismo leidimo.

Stanislovas Tomas buvo sulaikyta 48 valandoms, bet iki šiol tebėra policijos komisariate, iš kurio po pietų, pasak tyrėjos Svetlanos Sinkevič, jis bus paleistas.

Šis įvykis iš pradžių klasifikuotas kaip turto sunaikinimas ar sugadinimas. Vis dėlto pirmadienio vakarą prokuratūra informavo, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal BK 284 str. dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Atnaujinta 14:39 val. Stanislovas Tomas vis dar nepaleistas. Policija ir prokuratūra atsisako komentuoti. BNS ir kitos žiniasklaidos priemonės ryte paskleidė informaciją, kad Stanislovas Tomas yra paleistas– tai yra visiškas melas.

Atnaujinta 15:56 val. Stanislovas Tomas vis dar sulaikytas.

Atnaujinta 16:05 val. Prokuratūros atstovai informavo, kad šiuo metu vyksta pagreitinto proceso teismas, todėl dar šiandien turėtų būti kažkoks rezultatas.

Atnaujinta 17:15 val.  Stanislovas Tomas paleistas į laisvę.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!